Cep Telefonu
E-posta

Ege Kıyılarının En Gözde Tatil Rotası: Kuşadası

...
Ege Kıyılarının En Gözde Tatil Rotası: Kuşadası
Ege Kıyılarının En Gözde Tatil Rotası: Kuşadası

Kuşadası Ege’nin en ünlü tatil yerleri listesinde ilk sırada yer almakta ve tatil severler tarafından sık sık tercih edilen bir tatil merkezi haline gelmektedir. 

Kuşadası Efes’in yanı başında konumlanmış bir tatil merkezidir. Uzun yıllardır hem yabancı turisti hem de yerli turisti çekmekte olan bir bölgedir. Bu bakımdan da oldukça talebin yoğun olduğu ve sevilen tatil merkezleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Tarihi, kültürel ve doğal anlamda Kuşadası tam bir tatil cennetidir. Turkuaz renkli denizi, uzun bir şekilde konumlanmış olan plajı ile unutulmaz bir tatil deneyimi sizi bekliyor.

kuşadası

Kuşadası’nda Gezilecek Yerler

Kuşadası Türkiye’nin üçüncü büyük limanıdır. İlk kruvaziyer demi turizminin de burada başlamıştır. Türkiye’nin en iyi turizm merkezleri arasında yer almakta olan Kuşadası, uzun süredir tatil severlere en gözde olan mekanlarıyla ev sahipliği yapmaktadır. Bu bakımdan da sık sık tercih edilen ve de sevilen aynı zamanda da beğenilen bir tatil merkezidir. Kuşadası’nda gezilecek yerler listesi de oldukça fazladır. Hem tarihi hem de kültürel bir yerdir.

  • Dilek Yarımadası Milli Parkı

Kuşadası tatil merkezi içinde yer almakta olan bu park, bünyesinde pek çok hayvan ve de bitkiyi barındırması açısından oldukça önemli bir konuma sahiptir. Dünyada sadece bu milli parkta evcil domuzların yer alıyor olması burayı farklı bir şekilde konumlandırmaktadır. Yaklaşık 210 kuş türünün bulunduğu Dilek Yarımadası Milli Parkı aynı zamanda da Akdeniz foku ve deniz kaplumbağası gibi daha pek çok hayvana ev sahipliği yapmaktadır. 

  • Kuşadası Efes Kongre Merkezi

Mavi bayraklı plajları bulunan bu Kongre Merkezi, aynı zamanda da ilklere imza atmış olan bir tarihe sahiptir. Avrupa’nın en büyük, Türkiye’nin ise ilk ve tek kongre vadisi olmakta olan bu Kongre Merkezi, pek çok önemli noktaya sahip olarak ziyaretçilerini beklemektedir. Her yıl çok fazla yabancı ve yerli turiste ev sahipliği yapmaktadır.

  • Kurşunlu Manastırı

Saldırılardan korunmak amacıyla zamanında ormanlık alana kurulmuş olan bu Manastır, 11. Yüzyılda Bizanslılar tarafından inşa edildiği düşünülmektedir. Günümüze sadece kilise kısmı ulaşmış olan bu manastır, pek çok kez restorasyon edilmiştir. 

  • Kaleiçi Hamamı

1618 yılında Sadrazam Öküz Mehmet Paşa tarafından yaptırılan bir kervansaraydır. Kuşadası’nda gezilecek en güzel yerler arasında ilk sırada yer almaktadır. Kurşunlu Han olarak da bilinen bu hamam, oldukça güzel ve tarihi anlamda görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. 

  • Efes Harabeleri

Kuşadası’na sadece 20 dakika uzaklıkta olan bu tarihi mekân, 1994 yılında da UNESCO tarafından korunma altına alınmıştır. 2015 yılında ise Dünya Mirası olarak tescil edilen bu yer, Amazon adı verilen kadınlar tarafından kurulduğu düşünülen bir kenttir. 

Kuşadası’nın Popüler Olan Plajları

Kuşadası plaj bakımından oldukça zengin olan bir tatil merkezidir. Epey uzunlukta olan plajlar oldukça fazla her yıl turisti ağırlamaktadır. İşte Kuşadası’nın en gözde plajları listesi…

  • Yılancı Burnu Plajı

Güvercin Ada’da bulunan bu plaj taşlık olan bir plajdır. Beach cluplar ve dinlendiren bir atmosfere sahiptir.

  • Kadınlar Plajı

Kuşadası merkezi 4 km kadar uzaklıktadır. Gözlerden uzak olduğu için kadınların tercih ettiği bir plajdır. Kuşadası’nın en iyi plajı olarak gösterilebilir. 

  • Kuştur Plajı

Halk plajı olan bu plaj, 600 metre sahil şeridi halindedir. Sık tercih edilen bir plajdır. Kamp alanı kurmak için de ideal olan bir plajdır. Yerli ve yabancı pek çok turisti yıl içinde ağırlamaktadır. 

Yurtiçi turları aracılığı ile Kuşadası gezinizi kapsamlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçiniz

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: