Cep Telefonu
E-posta

Dünyanın Birbirinden Güzel 5 Şehri

...
Dünyanın Birbirinden Güzel 5 Şehri
Dünyanın Birbirinden Güzel 5 Şehri

Dünyanın her biri birbirinden güzel 5 şehrini keşfetmeye ne dersiniz? Her ülkenin, her şehrin bir hikayesi, bir sesi, kendine has dokusu ve yaşanmışlığı vardır. Ve yine her şehrin kendine has güzellikleri mevcuttur. Fakat bazı şehirler insanlar ve toplumlar tarafından daha çok beğenilmekte ve ziyaret edilmek istemektedir. Bunun için çeşitli faktörler vardır.

Bu yazımızda büyük kitlelerin kalbini çalarak en güzel şehirler arasında ilk sıralarda olmayı hak etmiş, birbirinden farklı, özel ve heyecan verici şehri sizler için sıraladık. 

Paris - Fransa

Dünya üzerinde en fazla talep gören ve ziyaretçisi olan sehirlerinden Paris, dünyanın en güzel şehirleri arasında bahsetmeden edemeyeceğimiz bir şehirdir. Tarihi yapılarının etkileyiciliği, moda akımlarına yön veren sanat algısı ve farklı lezzetleri ile görkemli yapıların harmanlandığı Paris yılda 30 milyondan fazla turiste kapılarını açmakta. 

Gözde alanları ise; Eyfel Kulesi, Seine Nehri, Louvre Müzesi, Versay sarayı, Notre Dame Katedrali, Şanzelize Caddesi ve Disneyland Paris keşfedilmeyi bekliyor. Rüya gibi bir şehirde farklı anların sahibi olmak isterseniz, rengarenk sokakları, sanat aşkının yansıdığı müzeleri, tarihi eserleri ile Paris kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. 

New York - ABD

new york

Amerika’nın incisi, kültürel ve ticari açıdan ABD için önemli bir merkez olan New York, kozmopolit yapısıyla herkesin merak ettiği bir şehir olarak odakları üzerine çekiyor. Amerika’nın kalbi olan şehir keşfedilmeyi bekleyen sayısız yer ile milyonlarca misafire ev sahipliği yapıyor. 

New York için görülmesi gereken yerler; Özgürlük heykeli, Empire State Binası, Brooklyn Köprüsü, Times Square, Central Park, Metropolitan Sanat Müzesi, 5th Avenue, Rockefeller Center neredeyse herkesin adına aşina olduğu hayat dolu yerler olarak, seyahat listenizin başlarında yer alması gereken New York’ta mutlaka görülmesi gerekiyor.

Londra - İngiltere

londra

Zamansız şehirlerden olan yeni ve eskinin dans ettiği büyüleyici şehirlerden biri ise İngiltere. Geçmişten gelen zengin tarihi yapıları, yüzyıllara uzanan kültür mirası ve teknolojinin hayat bulduğu şehir dünyanın hiçbir büyük şehrine benzememekte ve eşsizdir. 

Şehrin bahsetmeden geçemeyeceğimiz yerleri; Buckingham İngiliz Kraliyet  Sarayı, Big Ben Elizabeth Kulesi, Westminster Sarayı, Westminster Manastırı, Kensington Sarayı, Windsor Şatosu, Tower Bridge, British Museum, National Gallery, London Eye, Hyde Park ve Trafalgar Meydanı şehrin göz bebekleridir. 

Venedik - İtalya

venedik

Sanatın, renkliliğin, sıcaklığın hayat bulduğu Venedik, birbirinden özel karnavalları, romantizmin doruklarını yaşatacak kanalları ile dünyanın en özel şehirlerinden biridir. Tutkulu aşıkların şehri Venedik, lagünler üzerine kurulmuştur bu nedenle şehir planlaması eşsizdir.

Sahip olduğu kanallar ile sokakları birbirine bağlamaktadır. Ve kanallar dünyanın her yerinden turistin deneyimlemek istediği zevklere ev sahipliği yapar. 

Ruhu ile baş döndüren Venedik için özellikle gezilmesi gereken yerler; Büyük Kanal, Rialto Köprüsü, Accademia Galerisi kesinlikle ilk önce keşfedilmesi gereken yerlerdir. Murano Adası, Fenice Tiyatrosu, San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası ve Dükler Sarayı büyülenmeniz için sizi beklemektedir. 

İstanbul - Türkiye

İstanbul dünyanın en şehirleri arasında olmayı fazlasıyla hak eden bir şehir olarak oldukça kıymetli bir tarihi yapıya sahiptir. Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’na yıllarca başkentlik yapmış, kadim bir hikayesi olan İstanbul yüzyıllarca sayısız medeniyet için göz bebeği olmuş bir hazinedir. 

Sayısız keşfedilecek yeri olan İstanbul için değinmeden edemeyeceğimiz yerler;  Boğaz Köprüsü, Dolmabahçe Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Rumeli Hisarı, Pierre Loti Tepesi, Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı, Gülhane Parkı, Kapalı Çarşı, Nacizane güzelliği ile Atatürk Arboretumu keşfedilmek için İstanbul’da bekliyor. 

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: