Cep Telefonu
E-posta

Çocuğunuzla Beraber Tatile Gidebileceğiniz Yerler

...
Çocuğunuzla Beraber Tatile Gidebileceğiniz Yerler
Çocuğunuzla Beraber Tatile Gidebileceğiniz Yerler

Çocuklu ve çocuksuz gidilen tatillerin aralarında çok fazla farklar bulunur. Bu farklar daha evden çıkmadan önce kendini belli eder. Mesela çocuklar için ayrı bir bavul hazırlama işinden başlar. Kendimizden önce çocuklarımızı düşünüyoruz. Onları en güzel koruyacak önlemleri önceden almaya çalışıyoruz.

çocuğunuzla beraber tatile gidebileceğiniz yerler

Tatile gitmeden önce gideceğimiz yerin çocuklar için güvenilir olup olmadığı çok önemlidir. Kaygan zeminler, havuz tipleri, deniz kum mu? Çakıl mı? Birde çocuk biraz hareketli bir çocuksa tehlike unsurları çok daha önem kazanır.

Tatile çocukla gidildiğinde bir bakmışsınız bir sürü bavul ve arabanın bagajının dolduğunu görürsünüz. Halada aklınızda bir şeyleri unutup unutmadığınızı düşünürsünüz. Deniz kolluğunu, ilacı, böcek ısırığı ilacı, gözlüğü, kremi, can yeleği vs. birde en önemlisi tabi ki de en sevdiği oyuncağı, yastığı yoksa kesinlikle uyuyamaz dediğimiz eşyaları.

Partnerinizle birlikte tatile gittiğinizde iki valiz hazırladığınızda tatil için yeterlidir. Ama çocuk işin içine girdiğinde arabanın bagajı dolar, arka koltuk dolar hatta torpido gözünde dahi bir şeyler koyduğunuzu görmek mümkün olabilecektir.

Çocuklu Tatile Çıkarken Hangi Tür Plajlar Tercih Edilmelidir?

Özellikle ilk şart ani derinleşmeyen sığ denizler tercih edilmelidir. Mümkünse su sıcaklığı normalden daha sıcak olmalıdır. Çakıl olması küçük çocuklar için uygun değildir. Çakıl taşlarını ağzına atabilir veya düşmesi ve bir yerlerini yaralayabilir. En iyi çocuklarla gidilebilecek plajlar ise;

 • Ilıca Plajı – Çeşme – İzmir
 • Kleopatra Plajı – Antalya
 • Kızkalesi Plajı – Mersin
 • Ölüdeniz Plaj – Fethiye
 • Sarımsaklı Plajı – Ayvalık- Balıkesir
 • Altınkum Plajı – Didim – Aydın
 • Kumluk Plajı – Datça
 • Karaincir Plajı – Muğla – Bodrum
 • Marika Beach – Urla- İzmir
 • Abant Tabiat Parkı
 • Yedi Göller Milli Park
 • Ormanya - Kocaeli
 • Ilıca Plajı – Çeşme – İzmir

Turkuaz rengi ve sığ suları ile ege kıyılarındaki en iyi tercihlerden biri olacaktır. Ayrıca oldukça iyi oteller bulabilirsiniz. Ayrıca hastane, eczane ve ulaşım oldukça kolay ulaşımlıdır.

Kleopatra Plajı – Antalya

8-10 metre arasında sığlığa sahipti ve Antalya’ nın en iyi plajlarından biridir. Çocuklarınız ile bu bölgede rahatlıkla tatilinizi yapabilirsiniz. Mavi bayrağa sahiptir. Hastane, eczane, ulaşım rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Kızkalesi Plajı – Mersin

Kızkalesi beldesinde bulunan bir plajdır. 50 metreye kadar suyu sığdır. Aniden derinleşmeyen denizi vardır. Epey bir kalabalık plajdır. Çocuklarınızla rahatlıkla tatilinizi yapabilirsiniz.

Ölüdeniz Plaj – Fethiye

Dünyanın en güzel plajı seçilmiştir. Masmavi bir denizi vardır. Suyu içme suyu kadar berrak. Çocuklar ile eşsiz bir tatil sizi bekliyor olacaktır. Sabah erken saatlerinde plajda olmak avantajlı olabilir.

Sarımsaklı Plajı – Ayvalık- Balıkesir

Plajın suyu diğer denizlere göre daha soğuk ve tuzlu gelebilir. Ancak çocuklar için bir sorun olmayacaktır. Plajı 7 km gibi bir uzunluğa sahiptir. Denizi sığ ve plajı kumdur. Suyu oldukça berraktır. Eczaneye ve yerleşim alanlarına oldukça yakındır.

Altınkum Plajı – Didim – Aydın

Mavi bayrağı vardır. 500 metre uzunluğunda plaja sahiptir. Antik kentleri de gezebileceğini bir tatil planlıyorsanız seçenekler arasına koyabilirsiniz.

Kumluk Plajı – Datça

Ülkemizin en güzel bölgelerinden biri Datça’ dır. Suyu ılık ve az tuzludur. Sığ bir denize sahiptir. Çocuklarınızla beraber rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir tatil yeridir.

Karaincir Plajı – Muğla – Bodrum

Bölgenin en meşhur plajlarından biri olduğu söylenebilir. 50 metreye kadar sığ bir denizi vardır. Tertemiz bir denizi bulunur. Çocuklu aileler oldukça fazla tercih eder. Hastane olarak alternatif bakılmalıdır. Sağlık ocağı ve eczane yakın konumda bulunmaktadır.

Marika Beach – Urla- İzmir

Urla İzmir’ in en güzel plajlarından biridir. Denizi muhteşem temizliktedir. Suyunun sıcaklığı ılıktır. Sığ bir denizi vardır. Doğası yeşilliği çok güzeldir. İki tepe arasında kalan bir plajdır. Bach içerisinde hazır gıdalara ulaşabilirsiniz ancak konaklamak için çadır ya da karavan tercih edebilirsiniz.

Özel araç ile gidilebilir. Önünden taksi, dolmuş ya da belediye otobüsü geçmemektedir. Virajlı yollardan geçtikten sonra ulaşım sağlanabiliyor. En yakın Urla Devlet Hastanesi 20 km yakınlıkta bulunuyor. Manzara, suyun temizliği güzel bir gün geçirmek güzel olabilir. Çocuklar için plajı uygundur.

Abant Tabiat Parkı

Kış ayları için daha uygundur. İstanbul’a yakınlığı dikkat çeker. Bungalov evler bulunur. Huzurlu bir tatil için tercih edilebilir.

Yedi Göller Milli Park

Doğayı yakından tanıyıp kamp yapmak bu maceranın tadını çıkarmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alır. Çocuklarınızla birlikte keyif alabileceğiniz ve güzel vakitlerin geçirilebileceği bir tatil alanıdır. Doğa le iç içe bir planınız varsa listenize eklenecek yerler arasına alabilirsiniz.

Ormanya- Kocaeli

Son yıllarda oldukça popüler olan tatil yerleri arasında bulunmaktadır. Dünya sıralamasında en büyük 3. Doğal yaşam alanıdır. Fotoğraflarınız için çok güzel kareler yakalayabilirsiniz.

Yeterli önlemleri aldıysanız ve bavulunuzu güzel hazırladıysanız keyifli bir tatil sizi bekliyor olacaktır. Tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: