Cep Telefonu
E-posta

Burçlara Göre En İdeal Tatil Rotaları

...
Burçlara Göre En İdeal Tatil Rotaları
Burçlara Göre En İdeal Tatil Rotaları

Ateş, toprak, hava ve su olarak üzere dört gruba ayrılan, hem kişinin karakteri hem de duyguları üzerinde etkisi olan burçlar, birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Bu farklılıklara sahip olan burçların tatil üzerinde de elbette ki etkisi bulunmaktadır. İşte burçlara göre ideal tatil Rotaları;

Burçlara Göre En İdeal Tatil Rotaları

Koç Burcu / Fethiye 

Oldukça idealist olan, hareketli ve enerjik olmalarıyla tanınan Koç burcu, aceleci yapılarıyla girdikleri ortamın da farkında olmadan enerjisini yükseltmektedir. Bu sebeple Koç burcu olan insanlar tatillerinde günlük hayatın rutinlerinden uzak, macera dolu bir seyahat tercih etmektedirler. Rafting, yamaç paraşütü gibi faaliyetlerle dolu bir tatil ile mutlu olacak olan Koçlar, tercihlerini bol bol adrenalin dolu aktiviteleri gerçekleştirebilecekleri Fethiye’den yana kullanabilirler. 

Boğa Burcu / Kaş

Doğaya aşık bir yapıya sahip olan Boğa burcu, aynı zamanda yemek yemeye ve güzelliklere de düşkün bir burç olarak bilinir. Güzel manzaralı bir yerde denizle veya doğayla baş başa kalarak unutulmaz bir tatil geçirebilen Boğa burcu, dört bir yanı güzelliklerle dolu ülkemizde bir hayli keyif alacaktır. Özellikle Akdeniz’in enfes manzaraya ve muhteşem denize sahip Kaş’ta Boğa burçları için güzel bir alternatiftir.

İkizler Burcu / Alaçatı

Şüphesiz ki İkizlerin sahip olduğu en belirgin özelliklerinden biri değişken olmasıdır. Bu özellik ikizlere farklı işleri yapabilme kabiliyeti verdiği gibi aynı zamanda da girdikleri ortamlarda farklı duygu durumlarını aynı anda yaşatmaktadır. Bu sebeple bu burçtan olan insanların tatilden beklentileri tıpkı kendileri gibi çok yönlü olacaktır. Yani hem denize girebilecek, hem alışveriş yapabilecek, hem de sınırsız eğlenebilecekleri Alaçatı gibi bir yer İkizleri oldukça mutlu edebilir. 

Yengeç Burcu / Datça

En belirgin özellikleri ile duygusal ve hassas olarak tanınan Yengeçler, aynı zamanda evlerine oldukça bağlıdırlar. Ancak her ne kadar evlerine bağlı olsalar bile bu gezmeyi sevmedikleri anlamına kesinlikle gelmez. Su grubu burcu olmalarının da etkisiyle tam bir su kuşu olan Yengeç burçları, Datça gibi deniz kenarında, sakin ve huzurlu tatil beldelerini tercih edebilirler.

Aslan Burcu / Bodrum

Yönetici yanlarının oldukça ağır bastığı lider burç olan Aslanlar, aynı zamanda lükse de oldukça düşkünlerdir. Bu sebeple de Aslan burçları, tatillerinin her yönüyle mükemmel olmasını ister. Yalnız kalmaktan hoşlanmazlar ve kalabalığı sevdikleri için sakin tatil beldeler pek onlara göre değildir. Aslanlar daha çok Bodrum gibi gecesi ve gündüzü eğlenceli olan tatil beldelerini tercih etmektedirler.

Başak Burcu / Bozcaada

Her şeyi ölçüp biçerek ve karar verme aşamasında da iyi düşünerek hareket eden bir yapıya sahip olan Başaklar tatilleri için de önceden plan yapmaktan hoşlanır. Son anda alınan kararların yerine gidecekleri yer ile ilgili ne kadar araştırma yaparlarsa kendilerini o kadar iyi hissederler. Onları mutlu edecek tatile ise; temiz hava, yürüyüş, bisiklet turu gibi kendilerini iyi hissedecekleri yerlerden oluşmaktadır. Tüm bu özellikleri bünyesinde barındıran yer ise Bozcaada'dır.

Terazi Burcu / Kemer

Oldukça dışa dönük ve sosyal yapıya sahip olan Teraziler için, kalabalık bir arkadaş grubuyla tatil yapmak çok daha keyifli olur. Aynı zamanda Terazi burçları kesinlikle rahatlarına düşkün olmalarıyla bilinir. Bu sebeple konforlarını bozacak bir seyahat onlara göre değildir. Onlar adeta Kemer gibi hareketli beldelerde rahat bir otel tatili yapmak için dünyaya gelmiştir.

Akrep Burcu / Selimiye

Akrep burçları da aynı diğer su grubu burçları gibi denizin yanı başında yeterince mutlu olurlar. Genel olarak tutkulu yapılarıyla bilinen Akrepler, konu tatile gelince kesinlikle huzurlu bir adres ararlar. Deniz kenarında saatlerce kitap okuyup, kuş sesleriyle güne başlayıp sessiz bir gün geçirmek tam da onlara göre bir tatildir. Bu sebeple Selimiye tam da onlara göredir. 

Yay Burcu / Bördübet

İçinde büyük bir seyahat tutkusu olan Yay burçlarını sık sık tatil planları yaparken bulunur. Özellikle yeni yerlere ve kültürlere karşı içlerinde büyük bir merak olan yay burçları daha önce gitmediği herhangi bir yere giderek mutlu olabilir. Egzotik yerlere karşı oldukça büyük bir merak duyması ise Yayların kuşları ve doğasıyla görülmesi gereken bir cennet olan Bördübet’te harika bir tatil geçireceğinin adeta kanıtı olur. 

Oğlak Burcu/ Kaz Dağları

İş hayatına ve çalışmaya düşkün bir burç olan Oğlak burcunu, her şeyden uzaklaştıran ideal tatil kesinlikle doğanın içerisinde, dağlık bir yerde olmaktadır. Uzun doğa yürüyüşlerine oldukça ilgi duyan Oğlaklar sevimli bir dağ evinde, köy evlerinde ya da kır evlerinde çok mutu olurlar. Ülkemizin oksijeni bol olan durağı Kaz Dağları da bu sebep ile onları en mutlu edecek yerlerden biri olur. 

Kova Burcu / Assos

Özgürlükçü ve bağımsız yanı olan Kovalar, sadece günlük hayatlarında değil seyahatlerinde de özgür olmak ister. Bu sebeple her şeyin onlar için önceden planlandığı turları, hayallerini kısıtladığı için asla tercih etmezler. Kovalar aktivitelerle bütünleşmiş daha kendi halinde bir tatil arayışında oldukları için Assos onları çok mutlu edecektir. 

Balık Burcu / Ayvalık

Oldukça duygusal ve romantik yönleriyle bilenen Balıklar kendi duygu durumlarını yansıtan sevimli bir adada ya da sahil kasabasında çok mutlu olabilirler. Onlar için su vazgeçilmez olduğu için her zaman deniz tatilini tercih ederler. Ayvalık’ın güzel akşamları ve romantik gündüzleri Balıklarla birlikte unutulmaz bir tatilin kapısını açacaktır.

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: