Cep Telefonu
E-posta

Balayı İçin Tercih Edilebilecek Turlar

...
Balayı İçin Tercih Edilebilecek Turlar
Balayı İçin Tercih Edilebilecek Turlar

Evlendikten sonra eşinizle güzel bir tur yaparak, yeni yerler keşfetmeyi kim istemez? Hayatınızın yeni bir dönemine girerken, eşsiz güzelliklerle dolu yerlerde gezmek, yeni lezzetler tatmak ve anılar biriktirmek, hemen hemen herkesin hayalidir.

Peki, balayı için nereye gitmelisiniz? Bu soru birçok yeni çiftin kafasını karıştırır. Gezilip görülmeyi bekleyen öyle çok yer var ki. Sizin için balayında tercih edebileceğiniz turları listeledik. Bu yurt içi ve yurt dışı turlardan ikiniz için de uygun olanı tercih edebilir ve hayatınızın bu yeni dönemine harika anılar biriktirebileceğiniz bir başlangıç yapabilirsiniz.

Balayında Yurt İçi Turları

Balayınız için ülke içinde tercih edebileceğiniz birçok farklı tur bulunur. Bu turlar, size Türkiye’nin en güzel yerlerini görme fırsatı tanırken aynı zamanda çok romantik bir geziye de dönüşebilir. Katılabileceğiniz birçok farklı yurt içi tur vardır fakat balayınız için bunlardan birkaç tanesini sizin için derledik.

Kuşadası Çeşme Alaçatı Foça Turu

Ege’de yapabileceğiniz bu turda tekne turlarına katılabilir, Şirince’de şarap tadabilir, Sığacık’ın daracık sokaklarında vakit geçirebilirsiniz. Bunların yanı sıra eşsiz koylarda vakit geçirebilir, otantik yerlerde harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Güneşin, kumun, denizin ve balayınızın tadını böylesine eşsiz bir Kuşadası Çeşme Alaçatı Foça turu ile çıkarabilirsiniz.

Marmaris Fethiye Ölüneniz Turu

Yemyeşil ormanlara, berrak akarsulara ve tarihin derinliklerine dalmaya hazır mısınız? O halde balayınızda Marmaris Fethiye Ölüdeniz turu yapmalısınız. Bu turda tam gün boyunca 12 farklı adaya tekne turu düzenleyebilirsiniz. Bu tekne turu sayesinde adaların bambaşka ve büyüleyici koylarında yüzebilirsiniz. Bunun yanı sıra Caretta Caretta deniz kaplumbağalarıyla ünlü İztuzu plajına gidebilir, Türkiye’nin eşsiz yerlerinden biri olan Ölüdeniz’de vakit geçirebilirsiniz. Bu turda birçok farklı noktada tarihin eşsiz güzelliklerine eşlik edebileceğiniz gibi JEEP safari turuna da katılabilirsiniz.

Doğu Akdeniz Turu

Doğu Akdeniz’in benzersiz tarihini ve doğal güzelliklerini görmek istiyorsanız Doğu Akdeniz turunu tercih edebilirsiniz. Bu tur ile Düden Şelalesi’nden Aspendos’a, Side Antik Kenti’nden Damlataş Mağarası’na kadar birçok farklı yeri gezebilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Bu tur ile Silifke, Tarsus ve Antakya gibi Türkiye’nin Akdeniz’deki en güzel yerlerini gezebilir ve daha önce denemediğiniz lezzetleri de tadabilirsiniz.

Safranbolu Amasra Turu

Osmanlı mirasının en iyi korunduğu yerleri görmek istiyorsanız Safranbolu Amasra turu tam da size göredir. Tarihi Safranbolu evleri, İzzet Paşa Camii, Cinci Hanı gibi eşsiz güzellikleri olan Safranbolu’da otantik bir balayı turu yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra ihtişamını hala koruyan Amasra kent merkezinde “Dünyanın gözlerinin” keyfini çıkarabilirsiniz.

Balayında Yurt Dışı Turları

Balayınız için bir yurt dışı turu da düşünüyor olabilirsiniz. Bambaşka kültürleri tanımanın ve hayalinizdeki ülkeleri görmenin tadı bambaşkadır. Yurt dışı balayı turları sayesinde eşinizle birlikte enfes güzelliklere sahip ülkeleri tek tek gezebilirsiniz.

Halkidiki Selanik Kavala ve Thassos Adası Turu

Yunanistan’ı merak ediyor ve taverna gecelerine katılıp eğlenmek istiyorsanız bu tur tam size göredir. Yüzebileceğiniz inanılmaz koyları, pitoresk körfezleri, yemekleri ve eğlence hayatıyla bu tur size hayatınız boyunca unutamayacağınız bir balayı yaşatabilir.

Büyük İtalya Turu

Venedik, Milano, Floransa, Roma… İtalya’nın bu muhteşem şehirleri romantik bir balayı için harika bir seçimdir. Büyük İtalya turuyla, pizzanın, şarabın, spagettinin enfes lezzetlerini tadabilir, Vatikan’ın ünlü mimarisini inceleyebilirsiniz. Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Vecchio Sarayı ve İtalya’nın birçok ünlü alanını gezebilirsiniz.

Balkan Turu

Kısa bir Balkan turu belki de balayınız için en iyisidir. Selanik, Üsküp, Sofya gibi şehirlerde müthiş bir kültürel tura katılabilir, Osmanlı’nın izlerini takip edebilirsiniz. Türk mutfağına oldukça yakın olan Balkan yemeklerini tadabilir ve eşsiz mimari eserlerin etkisi altına girebilirsiniz.

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: