Cep Telefonu
E-posta

Avrupa Turu Otobüsle Yapılabilir Mi?

...
Avrupa Turu Otobüsle Yapılabilir Mi?
Avrupa Turu Otobüsle Yapılabilir Mi?

Tatiliniz için değerlendirebileceğiniz Avrupa turları her geçen gün daha fazla tatil sever tarafından tercih edilmektedir. Özellikle birçok ülkeyi kısa süreli organizasyonlarla gezme fırsatı yakalayabileceğiniz bu turlar sayesinde, farklı medeniyetleri, farklı yemek kültürlerini, farklı yapıları görmek mümkün. Ayrıca kısa zaman dilimlerinde farklı şehirde bulunabilir, 1 hafta 10 gün gibi sınırlı vakitte Avrupa'nın önemli noktalarını ziyaret edebilirsiniz.

otobüsle gezi

Peki, “günümüzde otobüsle Avrupa turu yapmak mantıklı mı?”, bu da tatil severler için merak edilen konulardan. Otobüsle Avrupa turu organizasyonları gerçekleştiren birçok turizm acentesi ve firma bulunmaktadır. Bu firmalar tatil paketleri adı altında müşterilerine birçok tatil seçeneği sunmaktadır. En az 2 gün, en fazla 15 gün süreyle gerçekleştirilebilen bu tatil turları ile siz de kendinize göre bir plan oluşturabilir, turlarla tatile çıkabilirsiniz.

Otobüsle Avrupa Turlarında Ne Gibi Tatil Seçenekleri Mevcut?

Avrupa'nın birçok noktasına otobüsle birkaç saatte gidebilmeniz mümkün. Kulağa belki bu yolculuk çok uzun ve yorucu gelebilir. Fakat tahmin edildiği kadar uzun olmadığı gibi bu seyahatler son derece eğlencelidir. Özellikle kendi arkadaşlarınızla veya ailenizle gitme şansı yakalarsanız otobüsle Avrupa turu sizin vazgeçilmeziniz olabilir. 

Birkaç gün süreyle ya da birkaç haftada Avrupa'daki ülkelerin çoğunu gezebileceğiniz, farklı yemek kültürlerine, farklı eğlence anlayışlarına, farklı konaklama türlerine ve farklı medeniyetlere tanık olabileceğiniz bu turlara tekrar tekrar katılmak isteyeceksiniz. 

Tatil izni az olanlar ve kısıtlı vakitte dolu dolu tatil yapmak isteyenler için cazibeli bir seçenek olan otobüsle Avrupa turuna dahil olan katılımcıların birçok konuda temkinli olması gerekmektedir. Herkesin niyetinin iyi olmadığı bu turlarda hırsızlık, dolandırıcılık gibi vakalara şahit olabilirsiniz. Bu nedenle turlarla katıldıktan sonra kişisel eşyalarınızı ve değerli gördüğünüz ürünlerinizi herkese açık ortamlarda bırakmayınız. 

Ayrıca turlardaki rehberlerin açıklamalarını dikkatle dinleyiniz. Rehberler size seyahat boyunca destek olacak ve aklınıza takılan tüm sorulara da bu rehberler aracılığıyla yanıt bulabileceksiniz.

Avrupa Turlarına Katılım Ücretleri Nedir?

Avrupa hayali kuran tatil severler, bu turlara büyük rağbet duymaktadır. Özellikle birçok ülkeyi kısa süreler içerisinde gezebileceğiniz otobüslü Avrupa turlarına katılım ücretleri birçok farklı kritere göre değişmektedir. 

Turları düzenleyen acenteler farklı fiyatlandırmalar ile müşterilerine birçok paket sunmaktadır. Bu paketler Avrupa turunun gerçekleşeceği gün sayısına, konaklama türlerine, kaç ülke ve şehir gezileceğine, yeme-içme seçeneklerine ve acentelerin planladığı diğer kriterlere göre fiyatlar da farklılık gösterir. Ortalama 3-4 günlük bir Avrupa seyahati ücreti kişi başı 500 Euro'dan başlamaktadır. Tatilden beklentilerinize göre bu fiyat 1000 Euro veya 1500-2000 Euro'ya kadar çıkabilir. 

Hangi Aylarda Otobüsle Avrupa Turlarına Katılabilirsiniz?

Otobüsle Avrupa turuna katılmak isteyenlerin en çok merak ettiği sorulardan birisi de hangi aylarda Avrupa turuna katılmanın en iyi olacağıdır. Bu soruya net bir cevap vermek olmaz. Kimisi Kasım ayında kimisi sert kışın olduğu Ocak veya Şubat aylarında bu turlara katılmak ister. Bu noktada tamamen kendi tercihiniz neyse o yönde hareket etmelisiniz. 

Bazı Avrupa ülkelerine kış tatili güzeldir, bazılarında yaz tatili tercih edilebilir. Tatil turları acenteleriyle iletişim kurduğunuzda gidilecek Avrupa ülkeleri ve şehirlerin listesini talep ederek, bu şehirlerde kış aylarında veya yaz aylarında neler yapılabileceğini araştırabilir, kendinize uygun bir mevsimde tatilinizi gerçekleştirebilirsiniz. Avrupa'nın kuzey ülkeleri haricinde kara kışı yaşayacağınız bir ülkesi yoktur. Ortalama Türkiye hava şartlarına yakındır. Fakat siz yine de turlara katılırken olumsuz hava şartlarını da göz önünde bulundurursanız yararınıza olur.

Yurtdışı turları hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: