Cep Telefonu
E-posta

Alsace ve Colmar Turu THY ile 3 Gece Yılbaşı Dönemi Ekstra Turlar Dahil

...
Alsace ve Colmar Turu THY ile 3 Gece Yılbaşı Dönemi Ekstra Turlar Dahil
Alsace ve Colmar Turu THY ile 3 Gece Yılbaşı Dönemi Ekstra Turlar Dahil
Tarih Seçiniz:
Kişi Sayısı:
949 Euro'dan başlayan fiyatlarla
Toplam: 949 Euro
Bize Ulaşın
Ulaşım

Uçak ile

Rehber

Profesyonel Kokartlı Rehber

Alsace ve Colmar Turu THY ile 3 Gece Yılbaşı Dönemi Ekstra Turlar Dahil

FRANSA'NIN SAKLI CENNETİ

1. Gün

İSTANBUL - ZÜRİH – RHEİN ŞELALESİ – COLMAR

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 05.30’da hazır bulunulması. Bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1907 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.10’de Zürih ’e hareket ve yerel saat ile 09.50’de Zürih havalimanına  varış. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrası dünyada yaşam kalitesi en gelişmiş şehir olan Zürih’e hareket ediyoruz. Zürih gezimizde ikiz kuleleriyle şehrin en etkileyici yapılarından Büyük Manastır (Grossmünster), 19.yüzyıldan kalma vitraylarıyla turistlerin ilgisini çeken Fraumünster, muazzam akustiğe sahip 19. yüzyılın sonlarında kurulmuş Opera Binası, ünlü markaların vitrinlerinin süslediği Banhoffstrasse, şehrin içinden geçen Limmat Nehri ve şehrin iki yakasını birbirine bağlayan köprüler, nehir kıyısına doğru 8,7 metrelik çapıyla Avrupa’nın en büyük saatine sahip kilisesi St.Peterskirche gezilip verilecek serbest zaman sonrasında her yıl milyonlarca turistin, 150 metre genişlikte ve 23 metre derinlikte Rhein Nehri’nin çılgın sularını görmek için Schaffhausen’e akın ettiği müthiş etkileyici Avrupa’nın en büyük şelalesi Rhein Şelalesi ile gezimizi tamamlayarak Alsace bölgesindeki otelimize hareket. Akşam saatlerinde otelimize varış Otelde konaklama.

2. Gün
COLMAR - EGUİSHEİM- KAYSERBERG – REQUEWİHR - COLMAR

Sabah kahvaltısından sonra birbirine oldukça yakın Alsace bölgesinin en çok bilinen ve en turist çeken kasaba ve köylerini gezmeye başlıyoruz. Alsace’nin birbirinden güzel şirin kasabalarından Alsace bölgesinin en iyi şaraplarının üretildiği, ayrıca Alsace bölgesinin en büyük çeşmelerinden St.Leon Çeşmesi’nin bulunduğu Equisheim’i geziyoruz. 2013 yılında Fransa’nın en güzel köyü seçilen Eguisheim Orta Çağ dokusu üçgen çatılı rengarenk evleri, çiçeklerle süslenmiş sokakları, çevresindeki uçsuz bucaksız üzüm bağlarıyla Alsace rotasının olmazsa olmaz duraklarından biri.Orta Çağ döneminden kalma surları, sardunyalı yarı ahşap evleri ve Alsace vadisini panoramik gözlemleyebileceğiniz manzara seyir tepesiyle Kayserberg. Daha sonra büyülü tepeleri, üzüm bağları, Alsace usulü ahşap, beton karışımı birbirinden değişik güzel evleriyle, birçoklarına göre Alsace bölgesindeki en güzel köy Riquewihr.  yılda 2 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği, büyülü tepeleri, üzüm bağları, birbirinden değişik güzel evleriyle, birçoklarına göre Alsace bölgesinin en güzel köyü Riquewihr’i geziyoruz Daracık sokaklarında size gülümseyen renkli evleri, çiçekleri ve büyülü ambiyansı şarap tadımı yapacağınız olağan üstü kafe ve restoranlarıyla Riquewihr keşfedilmeye değer olağan üstü bir yer. Günün son durağı  Fransa’nın saklı cenneti Colmar.  Rengarenk binaları, aslında Venedik’te olduğundan çok daha dar ve kısa kanallarıyla kelimenin tam anlamıyla bir peri masalını andıran Colmar’ın en ünlü bölgesi “Küçük Venedik” (Petite Venice). Küçük Venedik’e yaklaşırken karşımıza çıkan gotik mimarinin özelliklerini taşıyan eski gümrük binası Koifhus, Rhein Nehri boyunca 1200’lü yıllardan kalmış pencere ve balkonlarından çiçekler sarkan rengarenk tarihi binalar, etkileyici Saint Martin Kilisesi, Mısır Çarşısına benzer oldukça ilgi çekici kapalı çarşı Marche Couvert, Rönesans döneminden kalma şimdilerde restoran olarak kullanılan, asık suratlı kafa  figürleriyle  kasabadaki en ünlü yapılardan Maison des Têtes yani Kafalar Evi, 1200’lü yıllarda inşa edilmiş heybetli yapısıyla Dominicains kilisesi, 1537’den günümüze iki katlı  sekizgen yapısı ile Colmar’ın en ünlü evlerinden Pfister evi görüldükten serbest zaman, otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

3. Gün
FREİBURG - STRASBOURG -COLMAR

Kahvaltı sonrası  Almanya’nın güneşi en bol üniversite şehri Freiburg’a hareket ediyoruz.. Varışa istinaden yapılacak şehir turumuzda “Bächle“, yani yolların kenarında yer alan toplam uzunluğu 15.5 km ile tüm eski şehri kaplayan küçük kanalcıklar, 116 metre yüksekliğindeki kulesiyle nerede olursanız olun görebileceğiniz Freiburger Münster (Katedral), şehirde sizi en çok şaşırtacak dünya mutfağından envayi çeşit yemeğin bulunduğu bir cennet Markthalle (Kapalı Pazar), büyük meydan Münsterplatz, eski ve yeni belediye binaları Rathausplatz, üzerinde pek çok hediyelik eşya dükkanı, mağaza zinciri, kafe ve restoranın olduğu Kaiser Joseph Caddesi, şehrin buluşma noktası Augustiner Platz, şehirde sakinliği sevenlerin meydanı Adelhauser Platz, şehrin en keyifli kafe, bar ve bira bahçelerini görebileceğiniz Gerberau ile Freiburg gezimizi sonlandırarak öğlen Avrupa’nın ikinci siyasi başkenti Strasburg’u dayız. . Orta Çağ’dan kalma Alsace  evlerin arasındaki Strasbourg’un en çok fotoğrafları çekilen bölgesi Petit France (Küçük Fransa), Petit France in başlangıcındaki 14. yüzyılın başında inşa edilmiş kapalı köprüler Ponts Couverts. Pont Couverts bölgesinin çok güzel fotoğraflarını çekebileceğiniz 17. yüzyılın başlarında yapılmış Vauban Barajı, tarihi yapıları, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Strasbourg’un merkezi diyebileceğimiz Grande Ile. Sonrasında dünyanın en yüksek 6. kilisesi ve gotik mimarinin en güzel eseri kabul edilen Notre Dame, şehrin en ünlü yapılarından Kammerzelli Evi,  nehir kenarında modern tarzıyla dikkat çeken Avrupa Parlamentosu, gerek sosyal hayat gerekse alışveriş olanakları bakımından zengin bir profil sergileyen  günün her saati hareketli kent merkezindeki en büyük meydan Place Kleber ile Strasburg gezimiz tamamlıyoruz, verilecek serbest zaman sonrası otelimize dönüş. Strasbourg yılbaşı kutlamları. Otelimize dönüş.Konaklama otelimizde. 

4. Gün
MULHOUSE - HEİDELBERG -STUTTGART - ISTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası Neckar Nehri kenarında, Orta Çağ’dan kalma Almanya’nın tartışmasız en güzel ve romantik şehirlerinden Heidelberg hareket ediyoruz. Heidelberg turumuzda Avrupa’nın sadece yayalar  için ayrılmış olan en uzun caddesi ünvanına sahip, 1,5 km’lik uzunluğuyla şehrin kalbinin attığı rengarenk  Noel pazarları kurulduğu Hauptstrasse geziyoruz.  ortasında bir Herkül heykeli ve çeşme buluınan Marktplatz Meydanı, Neckar Nehri tarafından ikiye ayrılmış, üzerinde bulunan 200 metre uzunluğunda  ve 7 metre genişliğindeki  tablo güzelliğinde bir görünüm sergileyen Eski Köprü, bazı yerleri yıkılmış olsa dagörkemli ve görmeye değer, şehrin olağanüstü manzarasını seyredebileceğiniz, sırtını yeşil ormana dayayan şehrin simgesi Heidelberg Kalesi(dışardan, kale içi hariç) görüldükten sonra verilecek serbest zaman sonrası  Stuttgart’a hareket. Havaalanına hareket ediyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK1706 sefer sayılı uçuşu ile saat  19.00’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 00.05’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayolları ile İstanbul Zürih– Stuttgart İstanbul parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri,
 • Alan/otel /alan transferleri,
 • 3-4* Otellerde Konaklama
 • Programda belirtilen turlar
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • Türkçe tur liderliği    

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 •  150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır)
 •  Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti 
 •  Kişisel harcamalar 
 •  Öğle ve akşam yemekleri
 •  Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri 
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: