Cep Telefonu
E-posta

UÇAKLI GAP TURU

 İLK UYGARLIKLARDAN BUGÜNE

GAP TURU

UÇAKLI (THY)
DİYARBAKIR-MARDİN-MİDYAT-ŞANLIURFA-ADIYAMAN-GAZİANTEP-HATAY

6 GÜN-5 GECE
5 GECE Y.P KONAKLAMA
1. Gün
ÇORLU- İSTANBUL HAVAALANI-DİYARBAKIR HAVAALANI-DİYARBAKIR-ULU CAMİİ-CAHİT SITKI TARANCI EVİ-KENT SURLARI-MARDİN KAPI-KEÇİ BURCU-10 GÖZLÜ KÖPRÜ (DİCLE KÖPRÜSÜ)-MİDYAT-MİDYAT KONUK EVİ-MARDİN
Siz değerli misafirlerimizle belirtilen noktalarda buluştuktan sonra İstanbul Havaalanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz. Diyarbakır’a uçuyoruz. Diyarbakır Havaalanı’nda bizi bekleyen rehberimiz ve aracımızla buluşup kahvaltıya gidiyoruz (ekstra). Kahvaltımızın ardından turumuza Artuklular Dönemi’nden beri bölgenin en önemli şehirlerinden olan Diyarbakır ile başlıyoruz. İlk olarak İslam Âlemi’nin Anadolu’da beşinci Cami-i Kebir’i olan Ulu Cami ziyaret ediyoruz. İçerisinde taş işçiliği ve ahşap boyama sanatlarının ince zevklerini görebileceğimiz bu güzel eseri gezdikten sonra “Yaş otuz beş, yolun yarısı eder” şiiriyle tanıdığımız Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi’ne geçiyoruz. Her mevsim için ayrı kullanım alanları yaratılan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerine rastlıyoruz. Müze gezimizin devamında panaromik olarak dünyanın ayakta kalmış en uzun ikinci surları olan kent surlarından Mardin Kapı’yı, Keçi Burcu’nu ve 10 Gözlü Köprü (Dicle Köprüsü) ile beraber Dicle Havzası’nı görüyoruz. Diyarbakır gezimizin ardından Midyat’ta giderek Midyat Konuk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Rehberimizden gümüş işçiliği hakkında bilgi alıyoruz ve alışverişlerimizi yapıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği için otelimize yerleşiyoruz. 

KONAKLAMA: MARDİN
 
2. Gün

MARDİN-KASIMİYE MEDRESESİ-DAYRUL ZAFARAN MANASTIRI-ULU CAMİİ-PTT BİNASI-ŞANLIURFA-BALIKLI GÖL-HALİL-ÜL RAHMAN CAMİİ-AYN ZELİHA GÖLÜ-GÜMRÜK HAN-SIRA GECESİ
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından rotamızı Kasımiye Medresesi’ne çeviriyoruz. Bir dönemin önemli eğitim kurumlarından olan yapı hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz ve fotoğraflarımızı çekiyoruz. Sonrasında Dayrul Zafaran Manastırı’nı ziyaret edip Süryanilik ve manastır hakkında bilgi ediniyoruz. Ziyaretin ardından Mardin şehir merkezine ulaşıyoruz. Mardin’in dar sokaklarında yapacağımız yürüyüşle bölgenin en önemli yapılarından biri olan Ulu Cami’yi ziyaret ediyoruz. Devamında birçok farklı mimarisiyle dikkat çeken PTT Binası’nı görüyoruz. Çarşısında vereceğimiz serbest zaman sonrasında belirlenen vakitte toplanıyoruz ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında peygamberler şehri Şanlıurfa’ya geliyoruz. Ardından Balıklı Göl’ü, Halil-ül Rahman Camii’ni, Ayn-Zeliha Gölü’nü ziyaret ediyoruz. Günün yorgunluğunu atmak üzere Gümrük Han'da serbest zamanda veriyoruz. Bu sürede yöresel tatlar, dokumalar ve diğer alışverişlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Serbest zaman sonrasında otelimize yerleşiyoruz.  Urfa kültürünün önemli bir parçası olan Sıra Gecesi (ekstra) programı düzenliyoruz. 

KONAKLAMA: ŞANLIURFA

 

3. Gün

ŞANLIURFA-HARRAN-HARRAN ÜNİVERSİTESİ-HARRAN ULU CAMİ-HARRAN KALESİ-HARRAN HÖYÜĞÜ-HARRAN KONİK KUBBELİ EVLERİ-GÖBEKLİTEPE-ATATÜRK BARAJI-ADIYAMAN-KAHTA-CENDERE KÖPRÜSÜ-NEMRUT DAĞI
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında yaklaşık 4300 yıllık yazılı tarihi ile birçok açıdan önemli bir yere sahip olan Harran ile turumuza başlıyoruz. Harran’a geldiğimizde İslamiyet Dönemi’nin ilk üniversitesi olarak bilinen Harran Üniversitesi’ni, Cennet Cami olarak da bilinen Ulu Cami’yi, daha önce bulunduğu yerde Sabii tapınağının olduğundan bahsedilen Harran Kalesi'ni, Harran Höyüğü’nü panoramik olarak görüp bindirme tekniğinde yapılmış ve külah biçimindeki Harran Konik Kubbeli Evleri’ni gezeceğiz. Harran gezimizi tamamladıktan sonra tarihin sıfır noktası olarak kabul edilen Göbeklitepe’ye geçiyoruz. Şaşırtıcı anıtsal mimarisiyle 2018 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Göbeklitepe hakkında bilgiler aldıktan sonra turumuza Atatürk Barajı ile devam ediyoruz. Atatürk Barajı ziyaretimiz sonrası öğle yemeği için Adıyaman’a gidiyoruz. Öğle yemeğinin ardından Kahta’ya varıyoruz. Bizleri bekleyen minibüslerimizle yola çıkıyoruz ve Cendere Köprüsü’ne gidiyoruz. Burada fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Nemrut Dağı’na doğru yola koyuluyoruz. Milli parkta araçlarımızdan ayrılarak zirveye doğru yürüyüşe geçiyoruz. Dünyanın en yüksek tümülüsüne vararak doğu ve batı teraslarında tanrı heykellerini görüyoruz. Gün batımını izlemek için beklemeye başlıyoruz. Gün batımı sonrasında araçlarımızla akşam yemeğimizi almak ve konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize dönüyoruz. 

KONAKLAMA: ADIYAMAN

   

4. Gün

ADIYAMAN–HALFETİ-RUM KALE-TARİHİ MAĞARA EVLERİ-SAVAŞAN KÖYÜ-GAZİANTEP-ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ-ESKİ ANTEP KALESİ-BAKIRCILAR ÇARŞISI
Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra turumuza başlıyoruz. Otobüsümüze binerek Yavuzeli üzerinden Rumkale’ye doğru yol alıyoruz. Bizleri bekleyen teknemizle Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan siyah güller diyarı Halfeti'ye doğru yol alıyoruz. Halfeti’yi teknemizde seyrederek Rum Kale’ye dönüyoruz. Tarihi Mağara Evleri ile sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’nü gezdikten sonra tekrar otobüsümüze binerek Gaziantep’e geçiyoruz. Gaziantep’e geldiğimizde ilk durağımız dünyanın en zengin mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi. Birbirinden değerli nadide eserleri bünyesinde barındıran müzede ziyaretlerimizi yaptıktan sonra meşhur Gaziantep lezzetlerini tatmak için etin lokum olduğu bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası eski Antep’i geziyoruz. Tarihi Kalesi’ni görüyoruz ve devamında bakırcılar çarşısında serbest zaman veriyoruz. Program sonrasında akşam yemeğimizi almak ve konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize gidiyoruz ve günün yorgunluğunu atıyoruz. 

KONAKLAMA: GAZİANTEP

 

5. Gün
HATAY/ANTAKYA-HATAY MÜZESİ-ST PİERRE KLİSESİ-UZUN ÇARŞI-HABİB NECCAR CAMİİ-ESKİ ANTAKYA EVLERİ-KİLİSELER-HARBİYE (DEFNE)
Otelimizde sabah kahvaltımızı alıp Hatay`a doğru yolculuğumuz başlıyor. Islahiye – Kırıkhan güzergahlarından Hatay`ın merkez ilçesi olan Antakya`ya varıyor ve gezimize başlıyoruz. Dinlerin ve dillerin kardeş gibi koyun koyuna yaşadığı, hoşgörünün ve farklı kimliklere saygının başkenti, Roma döneminde olimpiyatlar şehri diye bütün Dünya’da nam salmış Antakya’da ilk olarak Dünyanın 2.büyük Mozaik Müzesi olan Hatay Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Müze gezimiz sonrasında dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Anadolu’da yapılan ilk camii olan ve içerisinde Hz İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem'un-ı Sefa ve Yasin Süresinde adı geçen Habib–i Neccar’ ında kabrinin bulunduğu Habib Neccar Camini ziyaret ediyoruz. Ardından Eski Antakya Evlerini göreceğimiz sokaklarda yürümeye başlıyor, Katolik, Ortodoks Kiliselerini ziyaret ediyor (Ziyarete açık olduğu takdirde kiliseleri görebiliriz) sonrasında, Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşıya giriyoruz. Ardından eski dönemlerde Antakyalı zenginlerin yazlık mevkii olan ve çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getirilen Defne (Harbiye)’yi geziyoruz. Harbiye’deki gezimizden ardından akşam yemeğimizi almak ve konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize geçiyoruz.

KONAKLAMA: Hatay 
6. Gün
ADANA /MERKEZ SABANCI CAMİİ – TAŞKÖPRÜ - ADANA HAVAALANI-İSTANBUL HAVAALANI-ÇORLU
Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Aracımızla yapacağımız panoramik şehir turunun sonrasında Adana’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde Ceyhan nehrini, Yılanlı Kale’yi göreceğiz. Bu verimli toprakların bin yıllardır kalkındırdığı, Çukurova’nın kalbi olarak bilinen Adana’da, gezimize, yakın zamana kadar Türkiye’nin en büyük camii olma özelliğini elinde bulunduran Seyhan nehrinin kıyısına inşa edilmiş Merkez Sabancı Camii ile başlıyoruz. Ardından yine Seyhan’ın üzerinde bulunan ve Roma döneminden günümüze kadar sapasağlam ulaşmış Taş Köprü’ yü ziyaret edeceğiz.Adana şehir turumuz bittikten sonra ve Verilen serbest zamanın sonrasında Adana Havalimanına giderek turumuzu tamamlıyor ve İstanbul’a uçuyoruz. İstanbul Havaalanı’nda bizi bekleyen aracımız ile Çorlu'ya transferimizi gerçekleştiriyoruz.

 

Siz değerli misafirlerimiz ile bir başka GEZİGO TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:
-Lüks Araç İle Ulaşım
-Profesyonel Rehberlik Hizmeti
-Yardımcı Asistanlık Hizmeti
-1618 No’lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
-Gidiş Dönüş İstanbul Havaalanı Transferi
-İstanbul-Diyarbakır Uçak Bileti
-Adana-İstanbul Uçak Bileti
-5 Gece 4/5* Otelde Konaklama
-Otelde 5 Öğün Kahvaltı
-Otelde 5 Öğün Akşam Yemeği
 
TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
-İlk Gün Sabah Kahvaltısı
-Son Gün Akşam Yemeği
-Tüm Öğle Yemekleri
-Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
-Tüm Şahsi Harcamalar
-Halfeti Tekne Turu
-Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
-Nemrut Dağı Minibüs Ücreti
-Sıra Gecesi (Şanlıurfa)
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: