Cep Telefonu
E-posta

Yılbaşı Bükreş Transilvanya Turu

...
Yılbaşı Bükreş Transilvanya Turu
Yılbaşı Bükreş Transilvanya Turu
Yılbaşı Bükreş Transilvanya Turu
Thy ile
3 Gece  Konaklama
1. Gün
BÜKREŞ-SİNAİA - (BRAN-BRAŞOV) – BÜKREŞ (30/12/2021)
Sabah otelde alacağımız kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra düzenlenecek olan Romanya’nın en can alıcı noktası ve şatoları ile hafızalara kazanan ‘’TRANSİLVANYA&ŞATOLAR’’ turumuza başlıyoruz (70 €). Müthiş doğa ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş sarayı ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen ııı.Vlad'ın kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli Drakula şatosunu ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelikçilerden alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara kilise, şehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Buranın panoramik turuyla birlikte misafirlerimize şehrin meşhur restoranlarında vakit geçirebilecekleri serbest zaman veriyoruz ve akşam konaklama yapacağımız Bükreş’teki otelimize geri dönüş yapıyoruz. Geceleme otelimizde.
2. Gün
BÜKREŞ -RUSÇUK-VELİKO TARNOVO-BÜKREŞ (31/12/2021)
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Bulgaristan turumuza katılabilirler (50€). Bulgaristan turumuzda Bulgaristan’ın tarihi Veliko Tarnovo ve Ruşçuk şehirlerini ziyaret etme imkanımız olacak. Bükreş’ten ayrılarak 1 saatlik yolculuğun ardından Tuna nehri üzerinde bulunan sınır kapısından geçiş yaparak Bulgaristan’a giriş yapıyoruz, ilk ziyaret noktamız Rusçuk şehri, Tuna nehri kıyısındaki şehir parkı, Özgürlük anıtı, Gelirler binası, Adalet sarayı göreceğimiz başlıca yerlerdir. Serbest zamanı ardından V.Tarnovo şehrine hareket ediyoruz ve 1 saatlik yolcuktan sonra Bulgaristan’ın eski başkentine ulaşıyoruz. Şehir turumuzda Tsaravets Kalesi, Trapezitsa Kalesi, Eski Çarşı başlıca göreceğimiz yerlerdir, serbest zamanda hediyelikçilerden meşhur Bulgar gül yağından yapılma sabun, krem, parfüm gibi hediyeleri alabilir veya muhteşem Yantra manzaralı restoran kafelerde vakit geçirebilirsiniz. Serbest zaman sonrası Bükreş’e dönüş. Konaklama Bükreş’te Bulunan Hotelimizde. Akşam yılbaşı kutlamaları için; Bükreş’te tüm halkın katılımı ile belediye tarafından organize edilen yılbaşı kutlamalarına katılabilir veya Bükreş eski şehirde bulunan çok sayıda restorandan birine rezervasyonlarını yaptırabilirsiniz.
3. Gün
İSTANBUL – BÜKREŞ (29/12/2021)
Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Saat 05:00 buluşmamızın ardından Türk Havayolları TK 1043 tarifeli seferi 07:15 ile Bükreş uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 08:35 Bükreş Havalimanına inişimizin ardından gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlayarak havalimanında bekleyen özel aracımız ile Bükreş şehir merkezine geçiş yapıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Bükreş'i yakından tanıma fırsatı bulacağımız bu turumuzda; Devrim meydanı, Üniversite meydanı, Roma atheniumu, Çavuşesku tarafından yaptırılan “halk evi” (parlamento sarayı), atamız Mustafa Kemal Atatürk heykeli, Garnizon binası, Unirii meydanı, Bükreş eski şehir, Kraliyet sarayı, Zafer takı, ünlü Romen besteci piyanist George Enescu adına yapılmış müze, Bükreş’in en ünlü caddesi olan Calea Victoriei, havacılar anıtı Bükreş tarih müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Bükreş şehir turumuzun ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek köyler müzesi ve Nikolay Çavuşesku evi turuna katılabilirler (40 €). Ekstra turumuzun ardından konaklama yapacağımız otele geçiş yapıyoruz oda dağılımın ardından serbest zaman geceleme Bükreş’te bulunan otelimizde. Dileyen misafirlerimiz için akşam ekstra olarak düzenlenecek Romanya Gecesi turuna katılabilirler (50€) otantik restoranında alınacak akşam yemeği. Yemekten sonra otelimize dönüş yapıyoruz.
4. Gün
BÜKREŞ  - İSTANBUL (01/01/2022)
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek olan Parlamento sarayı turumuza katılabilirler (30 €). Dünya Guinness rekorlar kitabına göre, dünyanın en büyük sivil yönetim, en pahalı yönetim ve en ağır binasını ziyaret edeceğimiz bu turumuzda saray, politik ve yönetim yerleşkesi olarak Çavuşesku rejimi döneminde planlanmıştır. Çavuşesku, sarayın ismini cumhuriyet evi koymuş, ancak Rumenler halen halkın evi olarak adlandırmaktadır. Saray 270 m’ye 240 m tabana sahip olup, 86 m yüksekliğe ve 92 m yer alında derinliğe sahiptir. 1,100 odası bulunmakta ve 2 yeraltı otoparkı ile 12 kata sahiptir. Saray turumuz sonrası serbest zaman veriyoruz. Rehberinizin belirteceği saatte buluşarak Bükreş Otopeni havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Havalimanında pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’na ait TK8593 tarifeli seferi ile yerel saat ile 16:25’te İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 17:40’ta İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte havalimanında tur programımızı sonlandırıyoruz.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler:
 • Tarifeli sefer ile İst-Bükreş-İst uçak biletleri
 • Program dahilinde panoramik şehir turları
 • Tüm havalimanı vergileri
 • Tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Mali sorumluluk sigortası
 • Bükreş 4* hotellerde 3 gece kahvaltı dahil konaklama
 • Tüm hotel ve şehir vergileri
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra turlar (Minimum 10 kişi ve üzeri katılımlarda gerçekleşmektedir.)
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ören yeri ve giriş ücretleri
TUR FİYATLARI 
 

Otel Kategorisi

ÇİFT VEYA ÜÇ KİŞİLİK ODA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODA

0-2 YAŞ ÇOÇUK

3 - 12 YAŞ ÇOCUK

3 * Hotel

275 €

350 €

Ücretsiz

240 €

4* Hotel

305 €

410 €

Ücretsiz

250 €

 
 
Tur Detayları 
Vize Hakkında; Romanya Türk Vatandaşlarına Vize Uygulamaktadır. Ülkeye Giriş Yapılabilmesi İçin Minumum Tek  Girişli Romanya Veya Tek Giriş Schengen Vize Sahipleri Ülkeye Giriş Yapabilmektedir. Yeşil Pasaporta Vize Uygulaması Yoktur.
Para Birimi; Romanya Para Birimi Lei (RON)’dur. Ortamala 1 EUR = 4,20 Lei ‘dir. Bulgaristan Para Birimi Leva 1 EUR = 1,95 Leva’dır. Tur Esnasında Yanınızda EUR Bulundurulması Tavsiye Edilir . Tüm Doviz Bürolarında EUR / Lei Ve Leva Çevirilebilmektedir.
Saat Dilimi; Romanya Bulgaristan Ve Türkiye Arasında Saat Farkı Bulunmamaktadır.
Telefon Kullanımı; Tüm Telefon GSM Şirketleri Romanya’da Ve Bulgaristan’da Çalışmakta Olup Türkiye’den Çıkış Yapılmadan Önce Rooming (Yurt Dışında Kullanım) Müşteri Hizmetleri Aranarak Yurt Dışı Kullanımı İçin Hattın Açılması Gerekmektedir. Romanya’dan Ve Bulgaristan’dan Türkiye Aramalarında (+90) 535 000 00 00 Türkiye Kodu İle Aranması Gerekmektedir.
Gezi Esnasında Kıyafet Ve Gerekli Eşyalar; Seçtiğiniz Tur Tarih Mevsim Dönemine Göre Kolayca Giyip Çıkartabileceğiniz Tişört Ve Sweatshirt , Kısa Ve Uzun Kollu Gömlekler Rahat Yürüyüş Ayakkabıları , İnce Yağmurluk Mont Tercih Edilebilir. Şapka , Güneş Gözlüğü , Kamera , Fotoğraf Makinesi Ve Şarjları Alınması Önerilir. Araç İçerisinde TV Kullanımı İçin Sağlık Açısından Kullaklık Dağıtılımı Yapılmamaktadır. 
Yemek Kültürü; Romenler Ve Bulgarlar Zengin Yemek Kültürüne Sahiplerdir. Misafirlerini Zengin Mutfakları İle Karşılayarak Onları En İyi Şekilde Ağırlamaya Çalışırlar. Çoğu Et Yemeklerinde Domuz Ürünleri Yaygın Şekilde Kullanılmaktadır. Romenlerin Milli Yemekleri Mamaliga Milli İçecekleri Palinkadır. Bulgarlar Mutfağı Genelikle Et Yemekleri Ve Izgaradan Oluşmaktadır. Kebabçe En Tanınmış Izgara Ürünü Olup Şopska Salata İyi Bir Aparetif Olmaktadır. Milli İçkisi İse Erik – Kayısı – Elma – Kiraz Ve İncirden Yapılan Ev Rakısı Olarakta Bilinen Domoçnu Raki (Rakıya Su İlave Edilmeden Sek İçilir)
Alışveriş; Tur Programı Süresince Gezilecek Bir Çok Noktada Serbest Zamanlarda Alışveriş Yapabileceğiniz Bir Çok Nokta Olacaktır. Ülkede El Yapımı Bir Çok Hediyelik Eşya Bulmanız Mümkündür.
Alkol Ve Tütün Mamulleri Alışverişi Hakkında; Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Kanunlarına Göre 18 Yaşını Doldurmuş Türk Vatandaşları İçin Yurt Dışı Girişlerde Yolcu İle Birlikte 3 Karton Sigara – Alkol Derecesi % 22 Geçen Ürünlerden 1 Litre – Alkol Derecesi % 22 Geçmeyen Ürünlerde 2 Litre  Muafiyet Hakkı Tanınmıştır.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: