Cep Telefonu
E-posta

Uçaklı Büyük Transılvanya Turu

...
Uçaklı Büyük Transılvanya Turu
Uçaklı Büyük Transılvanya Turu
Uçaklı Büyük Transılvanya Turu
Thy İle
Ekstra Tur Yok
Cluj Gidiş – Bükreş Dönüş
4 Gece Konaklamalı
1. Gün
İstanbul - Cluj - Turda Tuz Madenleri - Cluj  
Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde Saat 05:00 buluşmamızın ardından Türk Havayolları TK 1047 tarifeli seferi 07:25 ile Bükreş uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 08:55 Cluj Avram Iancu Havalimanı’na inişimizin ardından gümrük ve pasaport işlemlerimizi tamamlayarak havalimanında bekleyen özel aracımız ile Romanya’nın Bükreş’ten sonra en büyük şehri olan Cluj’a hareket ediyoruz. Birçok medeniyete ve ulusa ev sahipliği yapmış, Dacialılar tarafından M.S 1-2 y.y kurulan Cluj, tarihi anlamda Transilvanya bölgesinin en önemli şehirlerinden bir tanesidir. Almanlar tarafından (Klausenburg) Macarlar tarafından (Kolosvar) Osmanlı Döneminde ise (Koloşvar) ismi ile tarihten bugüne gelmiş 1970 yılında Cluj – Napoca ismini almıştır. Cluj şehir turumuz kapsamında şehir meydanı olan Piata Unirii (Birlik Meydanı), Transilvanya’nın en büyük 2. Kilisesi olan Mikail Kilisesi (St. Michael’s), Macar Kralı Matthias Corvinus heykeli Eczacılık Müzesi, Transilvanya Tarih Müzesi, Müze Meydanı, Dikilitaş, Manastır Kilisesi (Franciscan), Matthias Corvinus Evi başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Cluj’da bulunan otelimize varış ve yerleşme. Ardından dünyanın en büyük tuz madenlerinden biri olan ve müze haline dönüşen şaşkınlıkla gezeceğimiz Turda Tuz Madenleri’ne geçiyoruz. Maden ziyaretimizin ardından Cluj’a dönüyoruz. Konaklama Cluj’da otelimizde
2. Gün
Braşov - Sinaia – Bükreş
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Sinaia’ya hareket ederek, Avrupa’nın en güzel şatolarından biri olan “Peleş Şatosu” ziyareti ile başlıyoruz. Ardından “Doğu’nun Paris’i” olarak anılan Romanya’nın başkenti Bükreş’e hareket ediyoruz. Bükreş şehir turunda; Unirii Meydanı, Üniversite Meydanı, Havacılar Anıtı, Zafer Meydanı, Bükreş’in en ünlü caddesi olan Calea Victoriei, Roma Ateneumu, Devrim Meydanı, Kraliyet Sarayı, Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK’ün heykeli, Bükreş Tarih Müzesi, Çavuşesku tarafından yaptırılan “Halk Evi” (Parlamento Sarayı), Bükreş Eski Şehri, Zafer Takı, panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Bükreş şehir turumuzun serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Bükreş’te bulunan otelimize varış ve yerleşme. Dileyen misafirlerimiz ile akşam ekstra olarak düzenlenecek, Romanya’nın Otantik Restoranı’nda alınacak akşam yemeği programına katılabilirler. (50 €). Turumuzun ardından otele dönüş. Konaklama Bükreş’te bulunan otelimizde.
3. Gün
Cluj - Alba Iulıa - Hunedoara - Sıbıu
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Romanya’nın en güzel kasabalarından biri olan Alba Iulia’ya geçiyoruz. Osmanlı Döneminde “Belgrad Erdeli” olarak da bilinen Alba Iulia şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından dünyanın en iyi on kalesi içerisinde gösterilen Hunedoara Kalesi olarak da bilinen, Corvin Kalesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. 15.Yüzyılda Hunedoara’da inşa edilmiş Gotik-Rönesans tarzlarını taşıyan kale Gotik tarzda inşa edilmiştir. Fakat Rönesans mimari unsurlarını da içermektedir. Kale tarih boyunca beş defa yanmıştır. Vlad Tepes (Kont Drakula, Kazıklı Voyvoda)’İn John Hunyadi tarafından yedi sene boyunca bu kalede tutsak edilmesinden dolayı Bram Stoker’ın kitabındaki Drakula Şatosunun burası olduğu da düşünülür. Kale ziyaretimizin ardından buluşarak 2007 yılında Avrupa Kültür Başkenti olan Sibiu ‘ya hareket ediyoruz. Transilvanyan Saxonları tarafından 12. Yüzyılda yapılmış dönemin en pahalı kalesi ile ünlüdür. Ayrıca Sibiu Kilisesi, Brukenthal Sarayı, Büyük Meydan, Katedral görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Sibiu’da bulunan otelimize varış ve yerleşme. Konaklama Sibiu’daki otelimizde.
4. Gün
Bükreş - İstanbul
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından “Köyler Müzesi ve Nikolay Çavuşesku Evi” turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun ardından Bükreş’te serbest zaman veriyoruz. Rehberiniz bildireceği saatte buluşarak Bükreş Otopeni Havalimanı’na hareket ediyoruz. Havalimanında pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayolları’na ait TK1046 tarifeli seferi ile 21:50 İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 23:10 İstanbul Havalimanı’na varış ve tur programımızın sonu.
5. Gün
Sıbıu – Sıghısoara – Bran - Brasov  
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Transilvanya’nın kalbinde yer alan en güzel kasabalarından biri olan Sighişoara ‘ya hareket ediyoruz. Alman mimarisinin etkilerinin görüldüğü Sighisoara, uzun dönemler askeri ve diplomatik açıdan Romanya’nın en önemli bölgesi olmuştur. Turumuz esnasında başlıca göreceğimiz yerler arasında: Saat Kulesi, Lonca Kulesi, 13. Yüzyılda yapılmış Venedik Evi, şu anda restoran olarak kullanılan Dracula’nın Evi, Boynuz Ev, Kilise. Şehir turumuzun ardından ardından Bran şehrine hareket ediyoruz. Bran şehrine ulaşmamızın ardından, Osmanlı Tarihinde “Kazıklı Voyvoda” olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli “Drakula Şatosunu” ziyaret ediyoruz. Drakula Şatosu ziyaretimizin ardından serbest zaman Misafirlerimiz, Romanya’nın en büyük açık hediyelik eşya satışı yapan mağazalara ve tezgahlara ev sahipliği yaptığı, hediyelikçilerden alışveriş yapabilir ve bölgeye özgü yöresel yiyecek ve içeceklerin tadına bakabilirler. Burada verilecek serbest zaman sonrası, tarihi güzellikleri ve kafeleri ile ünlü Braşov şehrine doğru hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde başlıca görülecek yerler; Kara Kilise, Şehir Surları, Korunmuş dar sokakları. Panoramik turumuzun ardından Brasov’da bulunan otelimize varış ve yerleşme. Konaklama Braşov’daki otelimizde.

Tur Detayları;

Vize Hakkında; Romanya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Ülkeye giriş yapılabilmesi için geçerli Romanya vizesine sahip olmak gerekmektedir. Geçerli Schengen vize sahipleri ülkeye giriş yapabilmektedir. Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftır. Mayak Tour, misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi Mayak Tour’un sorumluluğunda değildir. Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir.

Para Birimi ;
Romanya para birimi Lei (RON)’dur. Ortamala 1 EUR = 4,20 Lei ‘dir.
Bulgaristan Para Birimi Leva 1 EUR = 1,95 Leva’dır.
Tur esnasında yanınızda EUR bulundurulması önerilmektedir. Gidilen ülkelerde yer alan tüm döviz bürolarında EUR / Lei ve Leva change işlemleri yapılmaktadır.
 
Saat Dilimi;
Yaz saati uygulamasında Romanya ve Bulgaristan’ın Türkiye ile arasında saat farkı bulunmamaktadır.
Kış saati uygulamasında; Türkiye saati ile -1 saat farkı bulunmaktadır. 
Telefon Kullanımı;
Cep telefonlarınızı yurtdışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurtdışına açık olup olmadığını hizmet aldığınız GSM operatöründen kontrol ettiriniz. Romanya’dan Ve Bulgaristan’dan Türkiye’yi arayabilmeniz için arama yapılacak numaranın başına +90 kodu eklenmesi gerekmektedir.  

Gezi esnasında kıyafet ve gerekli eşyalar; Seçilen tur tarihine uygun mevsimsel kıyafetler seçilebilir. Rahat ayakkabılar, şapkalar, güneş gözlükleri, şemsiye, yağmurluk vb. Fotoğraf makinası, cep telefonu şarjı ve kulaklık. Hijyen açısından araç içerisinde kulaklık dağıtılmamaktadır.

Yemek Kültürü; Romanya ve Bulgaristan zengin yemek kültürüne sahipler. Geleneksel Romanya ve Bulgaristan mutfaklarında çorba, et yemekleri (dana, kuzu, domuz ve av hayvanları) vazgeçilmez lezzetler arasındadır. Romanya’da en çok tüketilen içkilerin başında şarap gelmekte. Ülkenin kendine özgü bir diğer içkisi ise palinca %60 saf alkol oranı ile oldukça güçlü bir içkidir. Adı Türk rakısından gelen Bulgaristan’da en çok tüketilen içki ise Rakija’dır.

Alışveriş; Tur programı esnasında bölgelerde verilecek serbest zamanlarda, misafirler bölgede bulunan hediyelikçilerden bölgelere özgü el işi ürünlerden satın alabilirler.

Tütün ve Tütün ürünleri ile alkollü ürünler için muafiyet hakkı; Muafiyet kapsamındaki eşya tür ve miktarları:

Tütün ve Tütün ürünleri: Sigaralar 600 adet, Sigarillolar (her biri 3 gr.dan ağır olmayan purolar) 100 adet, Puro 50 adet, Kıyılmış tütün (200 yaprak sigara kağıdı ile) 250 gr., Pipo tütünü 250 gr.

Alkollü ürünler: Alkol derecesi %22’yi geçen alkol ve alkollü içkiler 1 lt., Alkol derecesi %22’yi geçmeyen alkol ve alkollü içkiler 2 lt.

Kozmetik ürünler: 600 ml’yi aşmamak kaydıyla kolonya, parfüm, lavanta, esans veya losyon ile 5 adet cilt bakım ürünü ve makyaj malzemesi.    

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • Türk Hava yolları ile İstanbul (IST) – Cluj (CLJ) / Bükreş (OTP) İstanbul (IST) gidiş dönüş uçak bileti,
 • Programda belirtilen otellerde 4 gece kahvaltı dahil konaklamalar,
 • Havalimanı vergi bedeli,
 • Programda yer alan turlar,
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Otel vergileri & turist şehir vergileri,
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Vize ücreti ve hizmet bedeli (Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır)
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Öğle yemekleri ve akşam yemekleri
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış vergisi
 • Müze, ören yerleri ve buna benzer tüm giriş ücretleri,
 • Programda belirtilen tüm ekstra turlar
 • Rehber ve şoför bahşişleri

 

ÇİFT VEYA ÜÇ KİŞİLİK ODA KİŞİ BAŞI

TEK KİŞİLİK ODA

0 - 6 YAŞ ÇOCUK

7-11 YAŞ ÇOCUK

509 €

609 €

409 €

459 €

 

Konaklama: Turumuzda 4* oteller kullanılacaktır.

Ekstra turlarda 0–6 Yaş çocuk ücretsizdir. (Yemekli ekstra turlar hariçtir).

Ekstra turlarda 7–12 Yaş çocuk için ekstra turlarda %50 indirim uygulanmakta. (Yemekli ekstra turlar hariçtir).

Genel Şartlar
 1. Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile aynı odada kalmaları halinde geçerli olup, yalnızca 1 çocuk için kullanılır.
 2. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 3. Programlarımız grup programı olup, otellerde grup rezervasyonu yapılmaktadır. Grup continental kahvaltılarının içeriği münferit kahvaltıların içeriğinden farklı olabilir. Gidilen ülkelerdeki otellerde alınacak olan kahvaltıların içeriği Türk kahvaltısı değildir. Grup kahvaltıları bazı ülkelerin otellerinde ayrı salonlarda verilmektedir.
 4. Rehber turların içeriğine bağlı kalarak, şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir.
 5. Panoramik şehir turları müze ve ören yerleri giriş ücretleri içermemekte olup, şehir hakkında genel bilgi verme amaçlıdır.
 6. Tur programı otel, otobüs ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 7. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.
 8. Tur programında yer alan ekstra turlar minimum 15 kişinin katılımı ile gerçekleştirilecektir. 15 kişinin altındaki katılımlarda, maliyetten dolayı oluşacak farklar satış fiyatına yansıtılır.Fiyat farkı tur öncesinde rehberimiz tarafından bilgilendirilir. Ekstra turların günleri müze ve ören yerlerinin kapalı olma durumunda, gidilen bölgedeki oluşabilecek olağanüstü hal veya hava koşulları sebebi ile günleri değiştirilebilir.
 9. Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilmez.
 10. Konaklama bölgelerinde ve otellerde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya daha üstü olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
 11. Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Mayak Tour’un sorumluluğu yoktur.
 12. Turlarımızda kullanılan araçlar tura katılım yapacak kişi sayısına göre belirlenmektedir. Büyük araç garantisi verilmez. Turlarımız minimum 15 kişinin katılımı ile kesin hareketli olacaktır. Turlarımızın Kişi sayılarına göre araç cinsi detayları aşağıda belirtildiği gibidir:
Otobüsler: (25 – 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)
• Mercedes Travego/Tourismo
• Neoplan Cityliner/Tourliner
• Man Fortuna
• Mitsubishi Safir
 
Midibüsler: (20 – 25 Kişi Sayılarında Kullanılır)
• Isuzu Turkuaz veya Novo
 
Minibüsler: (18’e kadar Kişi Sayılarında Kullanılır)
• Vw Crafter
• Mercedes Sprinter
 
13.Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak, minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süre ile seyahat eden misafirler, gidilecek ülkedeki pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Ayrıca yırtık, hasar görmüş pasaportlar sınır polisleri tarafından kabul edilmeyebilir.
14.Turlarda; cam kenarı veya koridor, ön veya arka koltuk garantisi verilmez. Koltuk dağılımı, gruplar yan yana veya arka arkaya gelecek şekilde bilgisayar sistemi ile rezervasyon numarasına göre yapılmaktadır. 3 ve 4 numaralı koltuklar rehber ve Tur Sorumlusuna aittir.
15.Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Mayak Tour günübirlik turlarda 7 (Yedi) Gün önceden, konaklamalı turlarda 21 Gün önceden yazılı olarak haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir veya iptal edebilir. Erteleme istemeyen katılımcılarımıza bu durumda tur ücretleri kesintisiz olarak iade edilir.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: