Cep Telefonu
E-posta
Bize Ulaşın

TARİHİ, OKSİJENİ VE DOĞASIYLA MUHTEŞEM KARADENİZ

...
TARİHİ, OKSİJENİ VE DOĞASIYLA MUHTEŞEM KARADENİZ
TARİHİ, OKSİJENİ VE DOĞASIYLA MUHTEŞEM KARADENİZ
TARİHİ, OKSİJENİ VE DOĞASIYLA KARADENİZ
BAŞTAN SONA KARADENİZ TURU
7 GÜN-6 GECE
5 GECE 4/5* OTELLERDE Y.P KONAKLAMA
KASTAMONU- SİNOP-TRABZON- RİZE-ARTVİN-ORDU-SAMSUN-AMASYA

 
1. Gün

ÇORLU’DAN ÇIKIŞ 
Siz değerli misafirlerimiz ile belirlenen noktalarda buluşup Karadeniz yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2. Gün
KASTAMONU-SİNOP-ORDU
İzbeli Çiftliği, Hükümet Konağı, Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah Köprüsü, Münire Sultan Medresesi, Nasrullah Meydanı, Nasrullah Camii, Sinop Tarihi Cezaevi, Hamsilos Köyü
Ilgaz üzerinden sabah saatlerinde Kastamonu’ya ulaşıyoruz. Tarihi İzbeli Çiftliği’nde serpme kahvaltı alıyoruz (ekstra). Kahvaltı sonrasında Hükümet Konağı, İstiklal Savaşımızın simge isimlerinden Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah Köprüsü, Münire Sultan Medresesi, Nasrullah Meydanı, Mehmet Akif Ersoy’un vaaz verdiği Nasrullah Cami’yi ziyaret ediyoruz.  Ziyaretlerin sonrasında Sinop’a hareket ediyoruz.  Buarada öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Tarihi Sinop Cezaevi’ni geziyoruz. Son olarak Hamsilos Koyu’nu fotoğraflayarak yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.
 
 
 
3. Gün
ORDU-TRABZON-RİZE
Ayasofya, Atatürk Köşkü, Gazi Paşa Mekanı, Sümela Manastırı, Çay Fabrikası
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında Giresun üzerinden Karadeniz’in incisi Trabzon’a gidiyoruz. Rehberimizin vereceği bilgilerin ışığında 4 bin yıllık geçmişiyle bölgenin en eski şehirlerinden olan Trabzon’da ilk olarak Ayasofya’yı geziyoruz. ‘’Kazaziye’’ sanatı ile ilgili bilgi alacağımız mekanda isteyen misafirlerimiz alışveriş yapma imkanı buluyor. Mola bitiminde Soğuksu Mahallesi’ne Atatürk Köşkü’ne gidiyoruz. Gazi Paşa’nın vasiyetini yazdığı mekanı da ziyaret ediyoruz. Ardından öğle yemeğimizi aldıktan sonra Sümela Manastırı’na geçiyoruz. 1200 rakımlı Karadağ’ın eteklerindeki manastırı rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra Çay Fabrikası ile gezimizi tamamlıyor ve otelimize yerleşiyoruz.
4. Gün
RİZE-ARTVİN
Çağlayan Köyü-Çağlayan Konakları-Borçka Karagöl-Bartnala Maisur Şelaleleri-Fırtına Vadisi-Zilkale Palovit Şelalesi-Çamlıhemişin-Ayder Yaylası-Gelintülü Şelalesi
Sabah otelimizden alacağımız kahvaltı sonrasında Çağlayan Köyü Konakları –Borçka Karagöl turumuza başlıyoruz. İlk olarak Fındıklı ilçesindeki Çağlayan Köyü’ne gidiyoruz “Deresi, dağları, vadileri, yaylaları ile Abu Hayat” burası diyor 18. yy. yöreye uygun şekilde, Laz mimarlar tarafından inşa edilen Çağlayan Konakları’nı geziyoruz. Köy içindeki gezimizi tamamladıktan sonra Karadeniz’in bakir kalmış güzelliği ile ziyaretçilerini büyüleyen Klaskur Deresi’nin ağzının kapanması ile oluşan (ekstra) Karagöl’ü, ardından da yola sanki bir tünel kurarcasına uzanan yemyeşil ağaçlar içerisinden geçerek ulaşmadan önce yolumuz üzerinde bulunan Bartnala – Maisur Şelaleleri’ni görüyoruz. Dağların arasında saklı kalmış bu heyelan set gölü sizleri büyüleyecek. Sizlere vereceğimiz serbest zaman içerisinde göl kıyısında bulunan tekneler ile gezinti yapabilir ya da göl kıyısında keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Karagöl gezimiz sonrasında öğle yemeğimizi alıyor, Fırtına Vadisi’ne gidiyoruz. Vakit doğrultusunda Zil Kale-Palovit Şelalesi turu yapıyoruz (ekstra). Mola sonrasında 1300 metre rakımdaki Ayder Yaylası’na tırmanışımız devam ediyor. Gelintülü Şelalesi’ni görerek fotoğraflarımızı çekiyor ve otelimize yerleşiyoruz.
 
 
5. Gün
RİZE-TRABZON-ORDU
Rize Bez Atölyesi-Uzungöl-Kybele Çikolata Atölyesi-Boztepe Teleferik-Ordu
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında ilk  olarak Rize Bez Atölyesi’ne gidiyoruz. “Feritiko” sanatı hakkında bilgi alıyor dileyenler alışveriş yapma imkanına sahip oluyor. Alışveriş sonrasında Uzungöl’e hareket ediyoruz. 1090 rakımlı Uzungöl’e varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl kenarında yürüyüş yapabilir, göle karşı çaylarını yudumlayabilir. Uzungöl gezimizi tamamladıktan sonra Ordu’ya doğru yol alıyoruz. Ordu’ya geldiğimizde yöresel Karadeniz ürünleri ve Kybele Çikolata Atölyesi alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz. Devamında kenti kuşbakışı görmek için yaklaşık 8 dakikalık teleferik yolculuğu (ekstra) sonrası Boztepe’ye çıkıyoruz. Olağanüstü Karadeniz manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumluyoruz. Güzel bir günün ardından konaklama için otelimize yerleşiyoruz.
 
 
 
6. Gün
ORDU-SAMSUN-AMASYA
Ordu-Samsun Bandırma Vapuru-Onur Anıtı-İlk Adım Anıtı-Amasya
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Karadeniz’in başkenti olarak anılan Samsun’a gidiyoruz. Burada Atatürk’ün Samsun’a ayak basmasında önemli rol oynayan Bandırma Vapuru’nu, şehrin simgesi haline gelen Onur Anıtı ve İlk Adım Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Fotoğraflarımızı çektikten sonra günü bitiriyoruz ve Amasya’ya devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.
 
 


7. Gün
AMASYA-ÇORLU
Amasya Müzesi-Şehzadeler Konağı-Hazeranlar Konağı-Beyazıd Külliyesi-Ferhat ile Şirin Heykelleri
Sabah kahvaltı sonrası  şehzadeler kenti Amasya’yı geziyoruz. Amasya Müzesi, Şehzadeler Konağı, Hazeranlar Konağı ve Beyazıd Külliyesi’ni ziyaret ediyoruz ve Ferhat ile Şirin’in heykellerini görüyoruz. (Bu gezi sırasında binlerce yıl Anadolu’nun bereketli topraklarını besleyen Yeşilırmak’ı da izleme imkanımız olacak). Amasya ziyaretimizi bitirerek Çorlu’ya dönüş yolculuğuna geçiyoruz.

Siz değerli misafirlerimiz ile bir başka GEZİGO TURİZM organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
 
 
 
FİYATA DAHİL HİZMETLER
*Lüks Araçlarla Ulaşım
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası (Tur Süresince)  
*Profesyonel Rehberlik Hizmeti
*5 Gece YP Otel Konaklaması
*Araç İçi Paket Su İkramı
*5 Sabah Kahvaltısı
*5 Akşam Yemeği
*Yardımcı Asistanlık Hizmeti
*Program Dahilindeki Çevre Gezileri
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Müze ve Ören Yeri Girişleri
*İlk Gün Yolda Alınacak Sabah Kahvaltısı
*Tüm Öğle Yemekleri ve İçecekler
*Tüm Şahsi Harcamalar
*Dönüş Yolunda Akşam Yemeği
*Borçka-Karagöl Minibüs Ücretleri (15 TL)
*Boztepe Teleferik Ücreti (15 TL)
*Zilkale-Palovit Şelalesi Turu (15 TL)
*Sümela Manastır Minibüs Ücreti (15 TL)

 

BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: