Cep Telefonu
E-posta

HER ŞEY DAHİL FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ TURU

...
HER ŞEY DAHİL FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ TURU
HER ŞEY DAHİL FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ TURU
Tarih Seçiniz:
Kişi Sayısı:
949 Euro'dan başlayan fiyatlarla
Toplam: 949 Euro
Bize Ulaşın
Ulaşım

Uçak ile

Rehber

Profesyonel Rehberlik Hizmeti

FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ TURU
HER ŞEY DAHİL!
BÜTÜN EKSTRA TURLAR DAHİL!
7 GÜN - 6 GECE
KAZABLANKA - FES - MARAKEŞ
1. Gün
Casablanca
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde uçuştan 3 saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 617 sefer sayılı uçuşu ile 11.00’da Casablanca’ya hareket ediyoruz. Yerel saat 13.50’de Casablanca’ya varış ve alanda bizleri bekleyen aracımız ile şehir turumuz başlıyor. Varışımızı istinaden yapacağımız şehir turunda; Dünyanın 3. büyük Camii’si Hassan II Camii, Medina, Muhammed V Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı, Hobus semti, Atlas Okyanusu kenarında yer alan Ain Diab bölgesi ve Corniche göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
2. Gün
Casablanca - Rabat - Meknes - Fes
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Rabat’a hareket (Rabat Turu, tur ücretine dâhildir). Varışımıza istinaden yapacağımız panoramik şehir turunda; Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet Sarayı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından Meknes’e doğru yola çıkıyoruz (Meknes Turu, tur ücretine dâhildir). 17.yy da Molla İsmail tarafından kurulan ve yaklaşık 40 km lik surlarla çevrili olan Meknes’te, Agdal sulama havuzu, Bob Mansour şehir kapısı, El Hedim Meydanı, Molla İsmail Türbesi ve Musevi Mahallesi gezilecektir. Turumuzun ardından Fes’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Medina (Eski Şehir) turuna başlıyoruz. Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
3. Gün
Fes
Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası "Yer Gök Mavi Şehir Şafşavan" Turu’na katılıyoruz (Şafşavan Turu, tur ücretine dâhildir). Rif Dağları'nın eteklerine kurulmuş olan bu şehir, fotoğrafçılara ender güzellikte fotoğraflar çekme imkânı sunmaktadır. Ayrıca daracık geçitlere açılan merdivenli sokakları, o sokaklar üzerine sıralanan otantik evleri, o evlerin ortasına gizlenmiş küçücük avluları ve o avlulara açılan el işçiliğinin en güzel örneğine bu kasabada şahit olabilirsiniz. Turumuzun ardından Fes'deki otelimize dönüş ve serbest zaman. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
4. Gün
Fes - Marakeş
Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Marrakeş’e doğru yola çıkıyoruz. Marrakech’e varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor. Dar sokakları ile size yüzyıllar öncesine götürecek olan Marrakech’i keşfetmeye başlıyoruz. Ba Ahmed’in Bhia Sarayı, Moresk Mimari’sinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Majorella bahçeleri, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Chez Ali Turu’na katılıyoruz. (Chez Ali Turu, tur ücretine dâhildir) Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali’de binbir gece masallarını andıran müzisyenler ve folklör gösterileri eşliğinde alacağımız içeçeğimizin ardından atlı süvarilerin yapacağı muhteşem gösterinin sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelde.
5. Gün
Marakeş
Sabah kahvaltısının ardından Bir Dünya Mirası Essaouira Turu’na katılıyoruz.(Essaouira Turu, tur ücretine dâhildir) Atlas okyanusu kıyısında yer alan, ilk bakışta bize eski Bodrum’u anımsataan bu şehir dünyaca ünlü eski Portekiz şehirlerinden biridir. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ listesinde yer alan bu şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı olup sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabasıdır. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasındadır. Gezmeye doyamayacağınız daracık dolambaç sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz. Tur sonrası Marrakech’e dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
6. Gün
Marakeş
Sabah kahvaltısının ardından Atlas Dağları Turu’na katılıyoruz. (Atlas Dağları Turu, tur ücretine dâhildir) Muhteşem manzaralı pistleri, berberi köyleri, coğrafi yapıları keşfedeceğimiz bu turun ardından Ourika vadisi, Lalla Takerkust gölü kenarında mola veriyoruz. Gezimizden sonra Marrakech e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
7. Gün
Marakeş 
Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 620 sefer sayılı uçuşu ile 15.15’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 22.10’da varışımızın ardından turumuzun sonu. Bir sonraki GEZİGO TURİZM turumuzda buluşmak üzere sizlerle ayrılıyoruz.
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ
 
Türk Havayolları İle İstanbul – Casablanca // Marrakech - İstanbul Arası Uçak Bileti,
Havalimanı Vergileri,
Alan – Otel – Alan Transferleri Ve Şehirler Arası Transferler,
4* Otellerde 6 Gece – 7 Gün Konaklama,
6 Sabah Kahvaltısı, 6 Akşam Yemeği,
Casablanca, Rabat, Meknes, Fes Ve Marrakech, Essaouira Şehir Turları,
Yer Gök Mavi Şafşavan Turu,
Atlas Dağları Turu,
Chez Ali Turu,
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri.
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ
 
Yurtdışı Çıkış Harcı: (150 Tl)
Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
Paket Fiyatına Dâhil Olduğu Açıkça Belirtilmemiş Her Turlu Hizmet,
İsteğe Bağlı Şoför Ve Rehber Bahşişleri,
Şehir Vergileri (günlük 2 Euro) – Direkt Otel Resepsiyonuna Ödenir.
Müze Ve Ören Yeri Girişleri + Otel Vergileri (majorelle Bahçesi Girişi + Bahia Sarayı Girişi + Yerel Rehberlikler + Otel Vergileri : Kişi Başı 50 Euro (tur Esnasında Direkt Rehbere Ödenir)
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: