Cep Telefonu
E-posta

Ankara Beypazarı Turu

ANKARA BEYPAZARI TURU
 
TUR HAREKET NOKTALARI VE SAATLERİ
1. Gün
 
ANADOLU MEDENİYETLER MÜZESİ - ANKARA KALESİ - ANITKABİR - KURTULUŞ SAVAŞI MÜZESİ - 1. MECLİS - 2. MECLİS
Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen noktalarda buluştuktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah saatlerinde Ankara’ya varıyoruz. İlk durağımız olan Anadolu Medeniyetler Müzesi’ni rehberimiz eşliğinde gezeceğiz. Hititlerden başlayıp, Cumhuriyet tarihine kadar olan dönemi barındırdığı envanteriyle çok güzel bir biçimde yansıtan Medeniyetler Müzesi, sizlerin de beğenisini kazanacaktır. Ardından tüm Ankara manzarasını izleyebileceğimiz, eski Ankara evlerini ve daracık sokaklarını görebileceğimiz, tarihi dokusu içerisinde hanları, hamamları, konakları, sepetçileri, bakırcıları ve ilginç müzeleri ile başka bir Ankara’yı  içinde barındıran Ankara Kalesini görmeye gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında Türk Kurtuluş Savaşı'nın ve inkılaplarının önderi ve Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün, Yüce Atamızın ebedi istirahatgahı ve Türk mimarlarının üstün eseri olan Anıtkabir’e gidiyoruz. Her iki yanı gücü temsil eden, Aslan heykelleriyle donatılmış olan Aslanlı Yol’dan başlayarak Kurtuluş Savaşı Müzesi, İsmet İnönü’nün Mezar ve Sergi Salonu’nu gezerek Anıtkabir ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Saygı duruşumuzu gerçekleştirip, günümüzde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak da kullanılan 1. Meclis binasına gidiyoruz. 23 Nisan 1920 ve 15 Ekim 1924 tarihleri arasında; Cumhuriyetimizin ilan edildiği, İstiklal Marşı'nın kabul edildiği, Ankara'nın başkent olduğu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhurbaşkanı seçildiği bu ilk ve önemli meclisi geziyoruz. Sonrasında günümüzde Cumhuriyet Müzesi olarak kullanılan 1923 yılında mimar Vedat Tek tarafından inşa edilen 2. Meclis binasına gidiyoruz. 1924-60 yılları arasında Cumhuriyetimizin geliştiği, Atatürk ilke ve inkılaplarının gerçekleştirildiği bu mimarlık harikası olan bu özel ve önemli müzeyi gezip, günün yorgunluğunu atmak ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize yerleşiyoruz.

 

2. Gün
 
ULUCANLAR CEZAEVİ MÜZESİ - TABİAT TARİHİ MÜZESİ - BEYPAZARI - BEYPAZARI EVLERİ-ALAATTİN SOKAK - YAŞAYAN MÜZE VE HAMAM MÜZESİ
Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılarak açık kaldığı 81 yıl boyunca değişik görüşlerden birçok sanatçının, yazarın ve gazetecinin kaldığı Ulucanlar Cezaevi Müzesi’ne gidiyoruz. Ardından Türkiye’nin ilk ve en büyük tabiat tarihi müzesi olan Maden Tetkik Arama Şehit Cuma Dağ Tabiat Tarihi Müzesi’ne gidiyoruz. Müzede uzaya yolculuk yapacak, güneş sistemi içindeki gezegenleri yakından tanıyacak, ay taşı, yıldırım taşı ve uzayın postacıları olan gök taşlarını inceleme fırsatı bulacağız. Ayrıca Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli yerlerinden derlenmiş, doğa tarihini anlatan çok sayıda fosil, kayaç, mineral ve maden örnekleri, dinazor fosilleri müzede sergilenmektedir. Ziyaretimiz sonrasında Osmanlı mimarisinin bozulmadan kaldığı, Osmanlıyı yaşayan kent; Beypazarı’na gidiyoruz. Beypazarı’nda Alaattin Sokak’ı göreceğiz. Bu sokak Beypazarı’nın en hareketli yeri diyebiliriz. Burada Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerini görebilirsiniz. Buradaki evler, konaklar görülmeyi gerçekten hakediyor. Burada bulunan bazı konaklar günümüzde işletme olarak kullanılıyor. Sokakta her gün yöresel ürünlerin satıldığı standlar kuruluyor. Kadınların yaptıkları el işleri, organik gıdalar satılıyor. Dileyen misafirlerimiz kendilerine ve sevdiklerine hediyeler alabilir. Gezimize 3000 eski evin bulunduğu Beypazarı’nda; tarihi sokakların, çarşıların içerisinden geçerek örnek bir Beypazarı evi olan Yaşayan Müze’yi gezerek devam ediyoruz. Yaşayan Müze’de etkinlikler çerçevesinde dileyenler misafirlerimiz Ebru Sanatı öğrenebilirler. Adı gibi yaşayan, yaşatan müzemizin; her katında bölgenin yaşamını anlatan örnekler görecek ve oldukça keyif alacaksınız. Yaşayan Müze gezimizin ardından Türk hamamlarının tarihine ve geleneklerine adanmış, eserler ve tabloların bulunduğu, küçük bir müze olan Hamam Müzesi’ni geziyor ve gezimizi noktalayarak dönüş yolculuğuna geçiyoruz.
Siz değerli misafirlerimiz ile bir başka Gezigo Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*Lüks otobüsler ile ulaşım
*1 Gece Y.P (Oda+Kahvaltı ve Akşam Yemeği) Konaklama
*Kokartlı Profesyonel Rehberlik Hizmeti
*Yardımcı Asistanlık Hizmeti
*1618 No'lu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası(Tur Süresince)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*İlk Gün Sabah Kahvaltısı
*Son Gün Akşam Yemeği
*Tüm Öğlen Yemekleri
*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*Müze Ören Yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
*Tüm Kişisel Harcamalar

BİLGİLENDİRME

Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 no’lu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: