Cep Telefonu
E-posta

Yılbaşına Özel Alsace ve Colmar Turu

...
Yılbaşına Özel Alsace ve Colmar Turu
Yılbaşına Özel Alsace ve Colmar Turu
Tarih Seçiniz:
Kişi Sayısı:
1049 Euro'dan başlayan fiyatlarla
Toplam: 1049 Euro
Bize Ulaşın
Ulaşım

Uçak ile

Rehber

Profesyonel Rehberlik 

 Alsace ve Colmar Turu
THY ile 4 Gece
( Yılbaşı Dönemi Ekstra Turlar Dahil )
1. Gün
İSTANBUL - STRASBOURG - MOULHOUSE

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde 06.30’da hazır bulunulması. Bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın TK 1455 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.00’de Strasbourg ’a hareket ve yerel saat ile 10.10’da Strasbourg havalimanına  varış. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrası Avrupa’nın ikinci siyasi başkenti Strasburg’u gezisine başlıyoruz. Orta Çağ’dan kalma Alsace  evlerin arasındaki Strasbourg’un en çok fotoğrafları çekilen bölgesi Petit France (Küçük Fransa), Petit France in başlangıcındaki 14. yüzyılın başında inşa edilmiş kapalı köprüler Ponts Couverts. Pont Couverts bölgesinin çok güzel fotoğraflarını çekebileceğiniz 17. yüzyılın başlarında yapılmış Vauban Barajı, tarihi yapıları, Arnavut kaldırımlı dar sokakları ile Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Strasbourg’un merkezi diyebileceğimiz Grande Ile. Sonrasında dünyanın en yüksek 6. kilisesi ve gotik mimarinin en güzel eseri kabul edilen Notre Dame, şehrin en ünlü yapılarından Kammerzelli Evi,  nehir kenarında modern tarzıyla dikkat çeken Avrupa Parlamentosu, gerek sosyal hayat gerekse alışveriş olanakları bakımından zengin bir profil sergileyen  günün her saati hareketli kent merkezindeki en büyük meydan Place Kleber ile Strasbourg gezimiz tamamlıyoruz, verilecek serbest zaman sonrası konaklama yapacağımız otelimize hareket. Hotelimize yerleşme serbest zaman.Hotelde konaklama. 

2. Gün
MOULHOSE – REQUEWİHR – KAYSERBERG – FREİBOURG - MOULHOUSE

Sabah kahvaltısından sonra birbirine oldukça yakın Alsace bölgesinin en çok bilinen ve en turist çeken kasaba ve köylerini gezmeye başlıyoruz. İlk olarak yılda 2 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği, büyülü tepeleri, üzüm bağları, birbirinden değişik güzel evleriyle, birçoklarına göre Alsace bölgesinin en güzel köyü Requewihr’i geziyoruz. Bir sonraki durağımız sadece 15 dakıka uzaklıktaki Orta Çağ döneminden kalma surları, sardunyalı yarı ahşap evleri ve Alsace vadisini panoramik gözlemleyebileceğiniz manzara seyir tepesiyle Kayserberg. Öğle saatlerinde Almanya’nın güneşi en bol üniversite şehri Freiburg’a hareket ediyoruz.. Varışa istinaden yapılacak şehir turumuzda “Bächle“, yani yolların kenarında yer alan toplam uzunluğu 15.5 km ile tüm eski şehri kaplayan küçük kanalcıklar, 116 metre yüksekliğindeki kulesiyle nerede olursanız olun görebileceğiniz Freiburger Münster (Katedral), şehirde sizi en çok şaşırtacak dünya mutfağından envayi çeşit yemeğin bulunduğu bir cennet Markthalle (Kapalı Pazar), büyük meydan Münsterplatz, eski ve yeni belediye binaları Rathausplatz, üzerinde pek çok hediyelik eşya dükkanı, mağaza zinciri, kafe ve restoranın olduğu Kaiser Joseph Caddesi, şehrin buluşma noktası Augustiner Platz, şehirde sakinliği sevenlerin meydanı Adelhauser Platz, şehrin en keyifli kafe, bar ve bira bahçelerini görebileceğiniz Gerberau ile Freiburg gezimizi sonlandırarak  Otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

3. Gün
MOULHOUSE – LUZERN – ZÜRİH - SCHAFFHAUSEN RHEİN ŞELALESİ - MOULHOUSE

Sabah kahvaltı sonrası İsviçre turumuz için hareket ediyoruz. Bir buçuk saatlik yolculuk sonrası ünlü şair Alexander Dumas’ın “İsviçre bir istiridye, Luzern onun içindeki incidir” dediği Luzern’deyiz. Fransız Devrimi sırasında Kral 16. Louis ve ailesini korurken şehit olan 800 İsviçre askeri anısına yapılmış Aslan Anıtı (Löwendenkmal),  kuğuların yüzdüğü gölde Kapell Köprüsü, köprünün içinde tavanlarda üçgen 100’e yakın yağlı boya resmi, bu köprüye bağlı sekizgen su kulesi ve göl boyu şehrin doyumsuz manzarası görüldükten  sonra dünyada yaşam kalitesi en gelişmiş şehir olan Zürih’e hareket ediyoruz. Zürih gezimizde ikiz kuleleriyle şehrin en etkileyici yapılarından Büyük Manastır (Grossmünster), 19.yüzyıldan kalma vitraylarıyla turistlerin ilgisini çeken Fraumünster, muazzam akustiğe sahip 19. yüzyılın sonlarında kurulmuş Opera Binası, ünlü markaların vitrinlerinin süslediği Banhoffstrasse, şehrin içinden geçen Limmat Nehri ve şehrin iki yakasını birbirine bağlayan köprüler, nehir kıyısına doğru 8,7 metrelik çapıyla Avrupa’nın en büyük saatine sahip kilisesi St.Peterskirche gezilip verilecek serbest zaman sonrasında günün son durağı her yıl milyonlarca turistin, 150 metre genişlikte ve 23 metre derinlikte Rhein Nehri’nin çılgın sularını görmek için Schaffhausen’e akın ettiği müthiş etkileyici Avrupa’nın en büyük şelalesi Rhein Şelalesi ile bugünkü gezimize tamamlayarak otelimize dönüş .Konaklama otelimizde.

4. Gün
MOULHOSE – COLMAR – MOULHOUSE

Senenin son gününü  tamamen  Fransa’nın saklı cenneti Alsace bölgesinin turizm başkenti Colmar’a ayırdık. .. Rengarenk binaları, aslında Venedik’te olduğundan çok daha dar ve kısa kanallarıyla kelimenin tam anlamıyla bir peri masalını andıran Colmar’ın en ünlü bölgesi “Küçük Venedik” (Petite Venice). Küçük Venedik’e yaklaşırken karşımıza çıkan gotik mimarinin özelliklerini taşıyan eski gümrük binası Koifhus, Rhein Nehri boyunca 1200’lü yıllardan kalmış pencere ve balkonlarından çiçekler sarkan rengarenk tarihi binalar, etkileyici Saint Martin Kilisesi, Mısır Çarşısına benzer oldukça ilgi çekici kapalı çarşı Marche Couvert, Rönesans döneminden kalma şimdilerde restoran olarak kullanılan, asık suratlı kafa  figürleriyle  kasabadaki en ünlü yapılardan Maison des Têtes yani Kafalar Evi, 1200’lü yıllarda inşa edilmiş heybetli yapısıyla Dominicains kilisesi, 1537’den günümüze iki katlı  sekizgen yapısı ile Colmar’ın en ünlü evlerinden Pfister evi görüldükten sonra Colmar’da serbest zaman.  Gece Yılbaşı kutlamaları. Otelimizde konaklama

5. Gün
MOULHOUSE – ZURİH – ISTANBUL
 
Kahvaltı sonrası serbest zaman.  Zürih havalimanına hareket. Bilet, bagaj, pasaport işlemleri sonucunda Türk Havayolları’nın TK 1914 sefer sayılı uçuşu ile saat  14.00’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 17.50’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Türk Havayolları ile İstanbul –  Strasbourg / Zurih  – İstanbul parkurunda uçak bileti ve havalimanı vergileri,  
Alan/otel /alan transferleri ve şehirlerarası transferler,  
4*' Hotel Du Parc Mulhouse otelde toplamda 4 gece oda kahvaltı konaklamalar,  
Programda belirtilen şehir turları 
Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.), 
Türkçe tur liderliği hizmeti
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
150 TL Yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihi öncesinde ilgili bankalara veya havalimanı Harç Pulu bankosuna yatırılmalıdır.), 
Seyahat Sigorta Poliçesi ücreti (25 Euro, 0-65 yaşına kadar geçerli ücrettir. 65-80 yaş arası olan prim oranlarını danışmanımızdan öğreniniz. Poliçe kapsamı dışında kalan vakalar ile ilgili satış danışmanınızdan bilgi formunu talep ediniz.), 
Vize Başvuru Hizmet Ücreti (İstanbul 160 € / İzmir-Ankara 180 €)
Kişisel harcamalar, 
Öğle ve akşam yemekleri, 
Müze, ören yeri veya benzeri tüm giriş ücretleri.  
BİLGİLENDİRME
Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. 
Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür ayrı ayrı düşünülemez. 
Rezervasyon esnasında koltuk numarası verilemez. 
Koltuk numaraları rezervasyon tarih sırasına göre belirlenir. Turu erken satın alan misafirler önde oturmaya hak kazanırlar. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. 
Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir. 
İki yaşını doldurmuş her bireyin otobüste koltuk alması zorunludur. 
Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa bağlı olarak aynı kategoride veya bir üst kategoride olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. 
Hava muhalefeti nedeniyle yapılamayan turlarda Gezigo Turizm’in sorumluluğu yoktur. 
Tur programında belirtilen saatler, normal hava ve yol koşullarına göre hesaplanmış olup, olası gecikmelerde, Gezigo Turizm’in sorumluluğu, misafirin ise tazminat hakkı yoktur. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında tur ulaşımı midibus veya minibusle gerçekleştirilir. 
Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Gezigo Turizm’de saklıdır. 
Turun iptali durumunda Gezigo Turizm, tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. 
Yasal süreç olduğundan tazminat hakkı yoktur. 
Tur içerisinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
Çocuk indirimleri iki Yetişkin yanında ve tek bir çocuk için uygulanabilir. Konaklamasız turlarda çocuk indirimi uygulanmamaktadır.
0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
Bankaya para yatırırken isminizi, gezi adını ve varsa gezi kodunu yazdırmayı lütfen unutmayınız. 
Rezervasyon için turun en az yarı bedelinin ödenmiş olması gerekmektedir.
Tur gününden önce kalan tüm tutarın ödenmesi gerekmektedir.
Turu satın almış olan tüm misafirlerimiz sitemizde bulunan GEZİGO TURİZM SATIŞ SÖZLEŞMESİ”Nİ kabul etmiş olur.
İptal ve değişiklik durumunda aynı sözleşme geçerli olacaktır.
BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.
Turlarımız ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: